06 / Вересень, 2019
Сьогодні продовжується дводенний Координаційний семінар Східного Партнерства «Нова політична ситуація для місцевого та регіонального самоврядування в Україні».
В рамках програми Східного партнерства PLATFORMA Асоціація міст України, а також асоціації місцевих та регіональних органів влади Грузії та Молдови організовують серію координаційних семінарів з метою здійснення моніторингу та визначення подальших кроків щодо реформи державного управління і децентралізації, просування політичного діалогу з органами державної влади та європейськими інституціями, визначення можливостей співпраці у сфері децентралізації та фінансування, а також розробки національного плану захисту та представлення своїх інтересів.
Учасники: міжнародні партнери – представники програми Східного партнерства PLATFORMA, Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG), Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR), Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Асоціації польських міст (APC), Асоціації муніципалітетів Республіки Хорватії, Представництва ЄС в Україні, Європейського інвестиційного банку, Європейської бізенс-асоціації, посольств, а також мери та заступники міських голів з українських та європейських міст.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав учасників, окреслив план роботи на день та побажав плідної роботи.
В рамках другого дня семінару відбулися дві дискусії:
І. Національний та європейський діалог з суб-національними органами влади в країнах Східного Партнерства
Учасники: Бенедікт Херманн, перший Секретар Представництва Європейського Союзу в Україні, Андріс Яунслеініс, депутат міської ради Вентспілса, речник PLATFORMA, Голова Латвійської делегації в Європейському комітеті регіонів, Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України.
Модератор: Маріте Морас, Голова Відділу міжнародного співробітництва, Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи.
Учасники дискусії обговорили шляхи сприяння діалогу між суб-національними та центральними органами влади та між суб-національними органами влади й інституціями ЄС щодо трьох пріоритетів, визначених приймаючою асоціацією (Асоціацією міст України):
- консультації між асоціаціями та органами державної влади: типи, порядок денний, результати, впровадження;
- діяльність АМУ під час підготовки до консультацій з органами державної влади: аналітичні матеріали; попередні переговори з членами Асоціації, Кабінету міністрів, Верховної Ради та зацікавленими сторонами;
- інструменти, що використовуються для врахування позицій органів місцевого самоврядування з боку вищих органів влади
Маріте Морас представила розроблений Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи звіт «Консультації вищих органів влади для органів місцевого самоврядування», який передбачає надання консултацій громадам від центральної влади у тих питаннях, які відносяться до її відання та взаємної співпраці.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан виступив із презентацією на тему «Асоціація міст України – представник інтересів громад у діалозі з центральною владою» (завантажити), в якій, зокрема, наголосив:
Асоціація міст України - найавторитетніша асоціація органів місцевого самоврядування та потужна платформа для діалогу громад і центральної влади. Сьогодні до АМУ входить 781 громада, з них - 342 ОТГ. Ми прагнемо бути єдиним голосом міст, сіл, селищ та ОТГ, щоб ефективно доносити їх інтереси та досягати нашої спільної мети - створювати сильні та самодостатні громади, здатні розвиватися та забезпечувати гідне життя кожної людини. Суть реформи місцевого самоврядування - не в кількості громад, а саме в їх спроможності!
ІІ. Планування подальшої діяльності щодо співпраці у сфері децентралізації.
Учасники: Анастасія Харлан, бізнес-аналітик Європейського інвестиційного банку; Юлія Краснова, голова відділу регіонального розвитку Європейської бізнес асоціації; Андрій Хорват, заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» (від GIZ) (презентація); Ева Кальніна, керівник групи з питань підтримки реформи з децентралізації в Україні, Шведська асоціація місцевих влад та регіонів (SALAR); Вайда Алекнавічіене, заступник мера м. Джоніскіс.
Модератор: Олівер Бомар, координатор проектів, PLATFORMA.
Спікери обговорили можливості Європейських інструментів зовнішнього впливу для органів місцевого і регіонального самоврядування, та інших учасників розвитку в контексті досягнення відчутних результатів для громадян.
На завершення семінару учасники підвели підсумки. Із заключним словом виступили Виконавчий директор АМУ О.Слобожан та директорка PLATFORMA Марлен Сімеон. Вони відзначили, що співпраця - це ключ до позитивних змін, адже тільки у співробітництві можна вивчити досвід один одного, який є цінним орієнтиром для впровадження якісних реформ.
Про перший день семінару читайте тут.