09 / Червень, 2021
Асоціація міст України опрацювала законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину» №5454 від 29.04.2021 р.
Так, законопроєкт пропонує:
- внести зміни до статті 10 Закону «Про адміністративні послуги» щодо врегулювання питання зупинення перебігу строків звернення за отриманням адміністративних послуг та строків їх надання, визначених законом, у разі встановлення Урядом відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби, у тому числі з метою запобігання поширенню COVID-19;
- внести зміни до підпункту 3 пункту 2 «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» для відновлення перебігу строків надання адміністративних та інших послуг в умовах карантину.
АМУ зауважує, що внесення до загальних норм ч. 6 ст. 10 Закону «Про адміністративні послуги» приписів, що мають тимчасовий характер і стосуються коронавірусної хвороби, є невиправданим та таким, що не відповідає нормопроєктувальній техніці. Крім того, це питання врегульоване спеціальним законом, а саме пп. З п. 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Запровадження загальних норм на випадок будь-якої нової епідемії у майбутньому може мати місце, проте, як свідчить пояснювальна записка, законопроєкт не ставить такої мети і не враховує, що зупинення перебігу строків надання адміністративних та інших послуг на період встановлення карантину є вимушеною мірою, оскільки інфекційні хвороби впливають не лише на заявників, а й на виконавців. Тому запропонована у законопроєкті редакція ставить під загрозу життя і здоров'я державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Законом необхідно уповноважити Уряд визначати граничні межі продовження таких строків з огляду на епідеміологічну ситуацію.
З огляду на зазначене, Асоціація міст України вважає, що законопроєкт №5454 необхідно повернути на доопрацювання.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)