09 / Березень, 2021
5 березня Асоціація міст України розглянула урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» і зауважує:
► частиною 2 статті 7 законопроєкту наводиться перелік документів стратегічного планування державної регіональної політики. Водночас перелік не містить документа стратегічного планування - концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади, передбаченого Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». Зважаючи на те, що цей Законопроєкт є засадничим для формування регіональної політики, АМУ вважає за доцільне доопрацювати його, чітко визначивши перелік усіх документів стратегічного планування та вимоги щодо їх розроблення.
частиною 1 статті 111 законопроєкту визначено, що стратегії розвитку територіальних громад та стратегічні плани розвитку територіальних громад розробляють територіальні громади, частинами 3, 4 цієї ж статті визначено, що стратегії розвитку територіальних громад або стратегічний план розвитку територіальної громади розробляються виконавчими органами міських, сільських, селищних рад. Частиною 2 статті 16 законопроєкту визначено, що міські, селищні, сільські ради розробляють та затверджують стратегії розвитку територіальних громад та стратегічні плани розвитку територіальних громад.
Таким чином, законопроєктом передбачається три суб’єкти розроблення стратегічних документів територіальних громад:
територіальна громада, тобто жителі;
⇒ виконавчі органи рад;
⇒ ради, як представницькі органи.
З огляду на викладене Асоціація міст України наголошує на необхідності чітко визначити суб’єктів розроблення і затвердження стратегічних документів територіальних громад та привести у відповідність норми зазначених статей законопроєкту.
Окрім того, частиною 2 статті 16 законопроєкту передбачено, що міські, селищні, сільські ради розробляють та затверджують стратегії розвитку територіальних громад та стратегічні плани розвитку територіальних громад. Тобто, законопроєкт зобов’язує органи місцевого самоврядування розробляти та затверджувати 2 ідентичні стратегічні документи. На думку АМУ, необхідно внести редакційні правки: «та» замінити на «або».
У зв’язку з тим, що законопроєктом вводяться терміни: «стратегії розвитку територіальних громад» та «стратегічні плани розвитку територіальних громад», АМУ звернулася до Мінрегіону з проханням розглянути можливість їх визначення у відповідному законопроєкті, що забезпечить уникнення різнотлумачень.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)