20 / Січень, 2021
Асоціація міст України опрацювала проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268", отриманий листом Мінекономіки №4707 02/1766-07 від 14.01.2021 і повідомляє.
Проєкт постанови передбачає приведення постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" у відповідність до змін у переліку територіальних громад, їх укрупнення та суттєвого зменшення відмінностей між статусом їх органів місцевого самоврядування. Пропонується виключити додаток 54, а органи місцевого самоврядування, що представляють сільські та селищні територіальні громади, об'єднати із іншими органами базового рівня у додатках 50-51. Проєкт постанови також передбачає певне підвищення посадових окладів посадових осіб виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і посад.
Асоціація міст України погоджує проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268" , проте висловлює деякі зауваження.
Так, у проєкті постанови не враховано, що у примітці до додатку 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №614 передбачено віднесення міст обласного значення з чисельністю населення до 28 тис. осіб до ІІІ групи міст за оплатою праці (понад 28 до 70 тис. осіб). Прийняття проєкту постанови призведе до суттєвого зниження посадових окладів у органах місцевого самоврядування 19 територіальних громад.
АМУ пропонує знизити нижній поріг для групи «понад 30 до 70 тис. осіб» для їх включення або передбачити перехідне положення про збереження для вказаних 19 територіальних громад попередніх умов оплати праці. Також  треба забезпечити недопущення зниження посадових окладів у містах-курортах (пункт 2 вказаної постанови).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)