31 / Березень, 2021
31 березня Міністерство розвитку громад та територій України провело нараду з обговорення пропозицій до законопроєктів щодо місцевого самоврядування.
У заході взяли участь аналітики Асоціації міст України.
Під час наради обговорювалися зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших галузевих законів, необхідні для врегулювання діяльності органів місцевого самоврядування у зв’язку з проведеною у 2020 році адміністративно-територіальною реформою.
АМУ вже надала Мінрегіону пропозиції таких змін до 46 кодексів та законів, які стосуються всіх секторів діяльності місцевого самоврядування: освіти, охорони здоров’я, місцевого економічного розвитку, управління земельними ресурсами, житлово-комунальним господарством, адміністративних послуг тощо.
Нагадаємо, в минулому році Мінрегіон намагався розробити нову редакцію Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає концептуальні зміни організаційно-правової основи місцевого самоврядування. Розробку таких змін продовжила робоча група Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Наразі тривають дискусії щодо нової редакції закону про місцеве самоврядування. В процесі обговорення цих концептуальних змін Асоціація міст України неодноразово наголошувала, що необхідно розробити зміни до галузевого законодавства у зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)