27 / Травень, 2019
23-24 травня у місті Стокгольм, Швеція відбувся другий модуль навчання «Посилення потенціалу Балтійського регіону до 2030 року – локалізація Цілей сталого розвитку 2030». Захід організовано Радою країн Балтійського моря (CBSS) за підтримки голови Експертної групи Ради країн Балтійського моря (CBSS) з питань сталого розвитку при Міністерстві охорони навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки та аналітичного центру «Global Utmaning».
У модулі взяли участь експерти з асоціацій органів місцевого самоврядування та організацій з питань місцевого розвитку зі Швеції, Данії, Норвегії, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Білорусі та України. Асоціацію міст України під час навчання представляла координатор з питань комунікацій Олександра Змієвець.
Під час дводенного практикуму учасники вивчали можливості та шляхи адаптації Цілей сталого розвитку 2030 до країн Балтійського регіону та їх партнерів, зокрема, через впровадження циркулярної економіки, яка заснована на відновленні та раціональному споживанні ресурсів, а також передбачає відсутність емісії шкідливих відходів у процесі виробництва та споживання.
Координатор з питань комунікацій АМУ Олександра Змієвець розповіла про діяльність Асоціації міст України. Вона відзначила, що до АМУ входить 760 сіл, селищ, міст, а також ОТГ, яких на сьогоднішній день у складі АМУ 322. АМУ відстоює та захищає інтереси місцевого самоврядування в органах державної влади, сприяє налагодженню діалогу між місцевою та державною владою, надає консультації громадам щодо впровадження реформи з децентралізації та інших питань, проводить тренінги та різноманітні заходи з професійного розвитку для представників органів місцевого самоврядування, а також всеукраїнські форуми. Зокрема, 18-20 червня в Одесі АМУ проведе ХV Муніципальний форум, який щороку стає майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, подальшої децентралізації влади, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, реформування ЖКГ тощо.
Під час роботи у групах делегація з України працювала з делегацією Литви. Учасники обговорювали проблеми, які існують на шляху впровадження циркулярної економіки в Балтійському регіоні та в країнах-партнерах балтійських країн, серед яких – Україна. Також учасники обговорили приклади циркулярної економіки, які є в громадах. Учасники прийшли до висновку, що основною проблемою та перепоною є відсутність підтримки впровадження Цілей сталого розвитку 2030 на державному рівні, немає необхідного законодавства, тому дуже важливо посилювати підтримку принципів сталого розвитку на локальному рівні, що має дати імпульс для пожвавлення загальнодержавної підтримки Цілей сталого розвитку та нових моделей і принципів економіки.
Також в рамках візиту відбувся візит до Стокгольмського Королівського морського порту – урбаністичного житлового масиву, який побудований та функціонує за принципами циркулярної економіки.