«АМУ – це потужна організація, яка може стати прикладом щодо формування громадянського суспільства», - Зіновій Шкутяк, міський голова Івано-Франківська у 1998-2006 роках

14 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Зіновій Шкутяк, міський голова Івано-Франківська у 1998 – 2006 роках.
- Як змінилася АМУ за чверть століття?
- Від часу створення і до нині в Асоціації міст України відбулося дуже багато істотних змін. Нині АМУ– це потужна організація, яка об’єднує міста, поширює їхні успішні практики і сприяє органам місцевого самоврядування.
- Назвіть три головні риси АМУ.
- Найголовнішою рисою Асоціації є те, що, як громадська організація, вона зуміла об’єднати майже усі міста України задля вирішення їхніх наболілих проблем. І це попри їхні політичні, економічні і територіальні відмінності. Також дуже важлива риса АМУ – це належне інформування міст про зміни в законодавстві стосовно місцевого самоврядування. А ще Асоціація міст України – це потужна організація, яка може стати прикладом щодо формування громадянського суспільства.
- Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
- Передусім, орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ, може скористатися досвідом інших, запозичити його і впроваджувати в себе.
- Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї надії?
- Асоціація міст України на високому рівні лобіює інтереси місцевого самоврядування в органах вищої влади і на місцях.
- Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
- Неухильно йти шляхом утвердження і розвитку місцевого самоврядування, а також залишатися поза політикою.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)