«АМУ – це можливість органів місцевого самоврядування брати участь у законотворчих процесах», – Новгород-Сіверський міський голова Олег Бондаренко

30 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Новгород-Сіверський міський голова (Чернігівська область) Олег Бондаренко:
– Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
– За останні двадцять п’ять років Асоціація міст України набула поваги, авторитету як в органах центральної влади, так і серед органів місцевого самоврядування; в неї на сьогоднішній день є свої напрацювання та методи роботи.
– Назвіть три головні риси АМУ.
– Асоціація – це можливість органів місцевого самоврядування брати участь у законотворчих процесах; акумуляція інтелекту, досвіду; курс на формування громад у новому форматі.
– Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
– Орган місцевого самоврядування, будучи членом АМУ, має можливість отримувати кваліфіковану правову, консультативну допомогу.
– Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
– Так, адже завдяки законотворчій,  роз’яснюючій, методичній роботі Асоціації вдається втілювати в життя децентралізаційні процеси. Формуються механізми роботи органів місцевого самоврядування.
– Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
– Надалі продовжувати роботу з розробки нормативних документів щодо чіткого розмежування делегованих державою та власних повноважень з питань відшкодування пільгових перевезень пасажирів, збільшення розміру медичної та освітньої субвенції.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)