«АМУ – це формування законодавчого поля для діяльності органів місцевого самоврядування», – Носівський міський голова Володимир Ігнатченко

22 / Червень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає Володимир Ігнатченко, Носівський міський голова (Чернігівська область):
Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
– У квітні-травні 2016 року Центром соціальних експертиз Інституту соціальної НАН України на замовлення Асоціації міст України було проведено всеукраїнське опитування службовців органів місцевого самоврядування. Більше половини респондентів заявили про незадовільність рівня своєї заробітної плати.
Варто зазначити, що у проекті Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» передача повноважень із встановлення посадових окладів службовців від Уряду місцевим радам з’явилася завдяки наполегливій  позиції всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування під час розгляду проекту Закону Кабінетом Міністрів України, при цьому враховувалася і думка самих службовців, висловлена ними під час опитування.
Асоціація міст України активно брала участь у процесі підготовки проекту Закону до другого читання,  намагаючись займати конструктивну позицію, прагнучи провести назрілі зміни та протидіяти спробам зашкодити інтересам місцевого самоврядування.
Назвіть три головні риси АМУ. 
– Асоціація – це захист прав та інтересів територіальних громад міст, сприяння їх соціально-економічному та культурному розвитку. Асоціація – це формування законодавчого поля для діяльності органів місцевого самоврядування. Асоціація – це лобіювання інтересів громад у бюджетному процесі.
Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
–  Це захист інтересів членів АМУ; надання методичної, правової та інформаційної допомоги; обмін досвідом між членами АМУ.
Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
– Так!
Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
– Забезпечити правову та організаційну самостійність служби в органах місцевого самоврядування, закласти умови її стабільності, відкритості, професіоналізації. Надання практичної допомоги при формуванні фінансово спроможних територіальних громад. Потребує системних виважених змін у податковому та бюджетному законодавстві, адже недостатність власних стабільних джерел доходів значно зменшує та обмежує вплив місцевих бюджетів на розвиток територіальних громад. Внести пропозиції по зміні системи освіти, розробленні нової моделі, орієнтованої, передусім, на дитину та її потреби. Створення сприятливого правового поля для ефективного та прозорого місцевого самоврядування. Запровадження практики ефективного діалогу працівників органів місцевого самоврядування з їх колегами на регіональному рівні. Збільшення громадської підтримки реформ системи місцевого самоврядування. Підвищення рівня правової культури та ефективності діяльності органів місцевого самоврядування.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)