19 / Листопад, 2020

19 листопада Асоціація міст України взяла участь в погоджувальній нараді щодо доопрацювання проекту Закону України "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України", розроблений Міністерством розвитку громад та територій. Позицію АМУ на нараді представляв аналітик АМУ Олександр Логінов. 

Попри часткове врахування попередніх зауважень Асоціації міст України, щодо деяких принципових розбіжностей, відбулися конструктивні дебати, зокрема з питань: 
- визначення суб'єків(у), яким(у) Законом будуть надані повноваження зміни меж сіл та селищ, які розташовані в межах територіальної юрисдикції територіальної громади та які не визначені як адміністративні центри територіальних громад; 
- визначення суб'єків(у), яким(у) Законом будуть надані повноваження визначення (зміну) адміністративних центрів територіальних громад. 
Позиція АМУ полягає у тому, що такими суб'єктами мають бути територіальні громади та органи місцевого самоврядування, а не Кабінет Міністрів України, оскільки мова йде про належне управління власними територіями. АМУ переконана, що спірні положення не носять загальнодержавного значення та не несуть загрозу порушення суверенітету країни, а запобіжником віж можливих зловживань має слугувати чітка процедура, визначена Законом. Така позиція абсолютно узгоджується з висновками Конституційного Суду України, викладених у рішенні від 13.07.2001 № 11-рп/2001 (справа про адміністративно-територіальний устрій). 
АМУ переконана, що місцеве самоврядування з усією відповідальністю поставиться до таких повноважень та будуть здійснювати його виключно на підставі, у межах та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)