31 / Жовтень, 2019
Генеральна Асамблея ООН 27 грудня 2013 року у резолюції 68/239 ухвалила рішення оголосити 31 жовтня, починаючи з 2014 року, Всесвітнім днем міст (World Cities Day). Головна мета – привернути увагу широкої світової громадськості до проблем урбанізації. Також в резолюції йдеться про необхідність посилення кооперації країн у використанні можливостей та вирішенні проблем, пов'язаних з цим процесом, щоб забезпечити сталий розвиток міст у всьому світі.
Соціальний і економічний розвиток будь-якого міста залежить від його урбанізації: рівня комфортності проживання в ньому людей, того яким повітрям дихають люди та яку якість послуг отримують. Планова урбанізація збільшує здатність міст генерувати зайнятість і багатство, сприяє різноманітності та соціальній згуртованості між різними класами, культурами, етносами і релігіями. Міста, спроєктовані для спільного проживання, створюють можливості, дозволяють налагодити зв’язки і взаємодії, а також сприяють сталому використанню загальних ресурсів.
Цей День проходить під загальним гаслом «Краще місто, краще життя», проте, щороку обирається тема Дня, покликана привернути увагу до успіхів в галузі урбанізації або до проблем в цій сфері. Цього року Всесвітній день міст відзначється вшосте, а його його тема: «Інновації та зміни та краще життя для майбутніх поколінь».
Згідно статистичних даних ООН, до 2050 року 2/3 населення планети буде проживати у містах. На початку 1800 р. у них проживали всього 2% населення, а до 1950 – 30%. Кожен день міста поповнюються майже на 180 тис. людей.