11-17 березня проводиться ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ВРЯДУВАННЯ. АМУ закликає долучитися!

11 / Березень, 2019
ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ВРЯДУВАННЯ – глобальний заклик до дій, спрямованих на трансформацію шляхів надання послуг урядами своїм громадянам. Протягом одного тижня в березні урядовці, лідери, експерти та активісти з усього світу збираються разом, щоб обмінятися ідеями, обговорити рішення для більшої відкритості та залучення громадян. Змінюючи уряд на більш відкритий та підзвітний, варто брати до уваги залучення органів державної влади та місцевого самоврядування, громадян, асоціацій та організацій до процесу прийняття рішень та планування.
ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ВРЯДУВАННЯ призначений для тих, хто вважає, що громадяни повинні грати роль у прийнятті державних рішень.
Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціація міст України  спільно працюють у напрямі підтримки органів місцевого самоврядування України щодо розвитку відкритого врядування на місцевому рівні з метою посилення прозорості, залучення громадян та підзвітності.
Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до Тижня Відкритого Врядування (далі – ТВВ) для обміну ідеями, обговорення викликів та рішень проблем, з якими стикаються відповідні органи влади, а також допомогти їм краще працювати для кожного.
Чому варто брати участь? Які перспективи для Вашої громади?
ТВВ – це можливість для міст та громад підвищити рівень довіри громадян та поділитися успішними напрацюваннями, щоб продемонструвати їх прогрес та інновації в сфері відкритого врядування та їх внесок у досягнення Цілей Сталого Розвитку ООН (www.un.org/sustainabledevelopment/).
Як можна взяти участь та / або організувати захід?
Ви можете відвідати захід онлайн або особисто, співпрацювати з іншими громадянами та органами влади, залучити Вашу місцеву раду або організації громадянського суспільства для вирішення безпосередньо Ваших проблем.
Заходи ТВВ можуть бути  різного формату - семінари, публічні дебати, конференції або вебінари – і можуть бути організовані органами місцевого самоврядування, громадянським суспільством, активістами.
Як подати заявку на захід?
Щоб стати організатором заходу потрібно подати заявку, заповнивши форму на сайті www.opengovweek.org/submit-an-event
Надайте якомога більше даних про діяльність  та поділіться інформацією з місцевими партнерами та іншими особами для охоплення більш широкої аудиторії.
На що потрібно звернути увагу при плануванні заходу?
Ваш захід в рамках ТВВ повинен бути інклюзивним, різноманітним та ґендерно збалансованим. Обов’язковою умовою є залучення вразливих груп населення та забезпечення розмаїття поглядів представників різних верств суспільства, в тому числі від громадських організацій. Ви також можете організувати захід в партнерстві з громадськими організаціями, та разом впроваджувати інноваційні підходи і креативні ідеї, аби зробити Ваш захід ще більше відкритим .
Додаткова інформація:
Твіттер: #OpenGovWeek
Знайти захід:www.opengovweek.org/map
 
Довідково. Партнерство «Відкритий уряд» (OGP) об'єднує уряд, громадянське суспільство та громадян для створення планів дій, які роблять уряди більш інклюзивними, чуйними та відповідальними. Ініціатива OGP була започаткована у 2011 році для забезпечення міжнародної платформи для внутрішніх реформаторів, які прагнуть зробити свої уряди більш відкритими, підзвітними та чуйними до громадян.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)