Практикум у Харківському РВ АМУ присвячено новаціям законодавства у сфері земельних відносин

12 / Квітень, 2018
12 квітня у Харківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Новації земельного законодавства та деконцентрація повноважень у сфері земельних відносин». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь міські, сільські та селищні спеціалісти-землеупорядники,  заступники голів ОТГ, спеціалісти профільних управлінь та відділів рад, а також співробітники Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова.
Перед початком заходу між Харківським регіональним відділенням АМУ та Університетом імені Бекетова було укладено меморандум про співпрацю. Ректор ХНУМГ Володимир Бабаєв зазначив, що підписання документу назріло давно, оскільки саме очолюваний ним Університет карбує нові кадри для громад: «Час об’єднати зусилля з АМУ для розбудови України та укріплення органів місцевого самоврядування».
 
Практикум відкрив Виконавчий директор Харківського РВ АМУ Віктор Мирошник, звернувшись до учасників з вітальним словом: «Зміни у законодавстві викликають багато запитань у представників органів місцевого самоврядування, тому АМУ проводить відповідні заходи. Учасники сьогоднішнього практикуму отримають ефективні інструменти для подальшої успішної роботи у власних громадах».
Модератором заходу виступив начальник Управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Харківський області Юрій Перекупський, який ознайомив учасників із основними аспектами та новаціями земельного законодавства.
Марина Пахомова, заступник директора Департаменту архітектури та містобудування Харківської облдержадміністрації, наголосила на необхідності підготовки правильної документації з передачі земель за межами населених пунктів об’єднаним територіальним громадам: «Хто саме визначає категорію земель, чи є вони сільськогосподарського призначення, чи ні? Це питання тонкощів у законодавчій базі, бо майже щодня до нас надходять нові інструкції та вказівки. Лише декілька днів тому прийнято закон, а на місцях вже необхідно відпрацювати усі документи та надати людям зрозумілі рішення. Дякуючи Асоціації міст України ми можемо надати таку «швидку допомогу» ОТГ Харківщини».
Консультант із юридичних питань Харківського РВ АМУ Наталія Олексенко презентувала практичний посібник з передачі земель сільськогосподарського призначення у власність ОТГ, розроблений Асоціацією міст України.
В ході практикуму також були підняті питання ефективного використання земельних ділянок комунальної власності, порядку оформлення договорів оренди землі, прав оренди та суборенди землі, особливостей оренди землі різного цільового призначення, лісосмуг, польових доріг, ГІС-забезпечення використання земель ОТГ тощо.
Наприкінці заходу відбулася жвава дискусія та обмін досвідом. Учасники отримали кваліфіковані відповіді спеціалістів на поставлені питання.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)