Основні принципи формування місцевих бюджетів — тема практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

12 / Квітень, 2018
12 квітня в Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Формування місцевих бюджетів, шляхи збільшення надходжень та бази оподаткування місцевих бюджетів, взаємодія ОМС з фінансовими та податковими органами». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь міські, сільські та селищні голови Кіровоградської області, голови ОТГ, профільні спеціалісти управлінь та відділів.
Модератором заходу виступила начальник фінансового управління Міської ради міста Кропивницького Любов Бочкова, яка ознайомила учасників зі структурою формування місцевих бюджетів: «Основними джерелами надходжень до місцевих бюджетів надалі залишаються ПДФО, акцизний податок, єдиний податок та  податок  землю. При цьому за останні два роки значно зросли надходження за надання адміністративних послуги. Нині це більше 15 млн на рік».
В ході практикуму було ґрунтовно розглянуто алгоритми встановлення місцевих податків і зборів, резервні джерела наповнення бюджетів та механізми залучення до сплати податків. Окремо обговорено шляхи  взаємодії органів місцевого самоврядування з фінансовими та податковими органами.
Після презентацій відбулася жвава дискусія з піднятих питань. Учасники внесли пропозиції щодо вирішення через наявні у Асоціації міст України механізми нагальних проблем у сфері місцевих бюджетів: ресурсне забезпечення, доступ органів місцевого самоврядування до залучення ресурсів на основі позик, недостатній рівень фінансування делегованих державою повноважень тощо.
Насамкінець, консультант з бюджетних питань Анатолій Абрамов звернув увагу присутніх на новації у законодавчому полі, які дозволять громадам розвиватись. Зокрема, він наголосив на необхідності підготовки документації, пов’язаної з передачею земель за межами населених пунктів: «До цього слід ретельно підготуватись, навіть, якщо ви ще тільки думаєте про об’єднання і створення ОТГ. Для діючих громад -  це вже реальний шанс отримати додаткові надходження і залучити інвестора».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)