На Івано-Франківській регіональній платформі обговорювали механізми розвитку місцевого самоврядування в умовах реформ + ВІДЕО

28 / Березень, 2018
28 березня в Івано-Франківському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Законодавчо-нормативні механізми розвитку місцевого самоврядування в умовах реформ. Шляхи збільшення надходжень та бази оподаткування місцевих бюджетів для забезпечення життєдіяльності територій». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує  АМУ за підтримки USAID.
Для обговорення актуальних питань у роботі органів місцевого самоврядування на засідання регіональної платформи прибув Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
У засіданні взяли участь Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, міські, селищні та сільські голови, голови ОТГ Івано-Франківської області, представники обласної ради та адміністрації, а також народний депутат України, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Юрій Соловей. Модератором заходу виступає Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук.
Зі вступним словом до учасників засідання звернувся Івано-Франківський міський голова, Голова  Івано-Франківського РВ АМУ Руслан Марцінків, який, зокрема, сказав: "Децентралізація влади - одна з найважливіших реформ, яка потрібна нашій країні. Проте у сучасних українських реаліях цей процес не завжди себе оправдовує. Адже на місцях повноваження передані частково та без фінансових ресурсів". Серед проблем міський голова назвав суттєве врізання медичної та освітньої субвенцій, перекладання пільг і компенсацій за субсидію на місцеві бюджети.  Впровадження освітньої та медичної реформи, по суті, лягло на міста. "Турбує також ситуація з Антимонопольним комітетом. Адже тепер навіть найменшу закупівлю потрібно погоджувати у столиці з "поклонами". Це більше схоже на згортання бюджетної децентралізації. Тому ми разом повинні всіляко працювати над захистом місцевого самоврядування", — додав міський голова.
     
Народний депутат Юрій Соловей у виступі зосередив свою увагу на рентних платежах від видобутку корисних копалин, земельному податку за лісові території, податку на нерухомість, місцевих акцизах та нормативно-грошовій оцінці землі. Він відзначив позитивні зрушення у впровадженні реформи з децентралізації, але згадав і про недопрацювання, наприклад, рентні платежі за видобуток корисних копалин та користування лісами не надходять у місцеві бюджети. На думку народного депутата, це потрібно змінювати. Ю.Соловей переконаний, що реформа з децентралізації влади, яку успішно провели наші найближчі сусіди, дозволила їм розвиватися набагато динамічніше, адже представники місцевого самоврядування краще знаються на проблематиці свого регіону. Крім того, громади повинні володіти ресурсами і самостійно визначати пріоритети щодо їх спрямування. 
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан окреслив позицію Асоціації щодо особливостей впровадження децентралізаційної реформи, секторальних реформ, проблем, які виникають на цьому шляху, а також наголосив, що потрібно працювати далі і не зупинятися на досягнутому: «Реформу з децентралізації ще не завершено. Пройдено лише її перший етап». О.Слобожан підкреслив, що в результаті реформи місцеве самоврядування вже сьогодні зазнало істотних змін. Об’єднані громади демонструють чимало досягнень, оскільки отримали великі ресурси і нові повноваження. Все ж, додав він, передумова успіху – це, найперше, зміна свідомості, розуміння жителями громади того, що вони можуть впливати на прийняття рішень.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук відзначив, що новації в законодавстві дали місцевому самоврядуванню можливості для розвитку за європейськими стандартами. «АМУ має чітку програму діяльності в умовах реформ, яка спрямована на допомогу органам місцевого самоврядування у захисті прав та відстоюванні інтересів на обласному та національному рівнях. Кожен представник Асоціації має можливість реально впливати через рішення АМУ на діяльність Комітетів Верховної ради України, Кабінету міністрів України та профільних міністерств. І, найважливіше, що громади стають активними учасниками всіх процесів розвитку місцевого самоврядування».
    
Дивитися відео телеканалу «Галичина».
Дивитися відео ТРК «РАІ».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)