Новації законодавства у сфері охорони здоров'я — тема практикуму в Полтавському РВ АМУ

27 / Березень, 2018
27 березня в Полтаві відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Новації законодавства у сфері охорони здоров'я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь міські, сільські, селищні голови Полтавської області, їх заступники, спеціалісти профільних відділів.
Зі вступним словом до учасників звернувся Миргородський міський голова, голова Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України Сергій Соломаха, який підкреслив актуальність теми практикуму та побажав всім плідної роботи. Виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик ознайомила учасників з метою та програмою заходу.
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської області Віктор Лисак презентував основні кроки з впровадження медичної реформи на найближчі три роки:
- І півріччя 2018 року – медична субвенція через місцевий бюджет: 240 грн. за пацієнта;
- ІІ півріччя 2018 року – оплата за тарифами від Національної служби здоров’я України: 370 грн. за пацієнта;
- 2019 рік – початок реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти);
- 2020 рік – початок реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях).
 
Модератор заходу Ніна Дурдикулиєва зазначила: «Реформування галузі охорони здоров’я, її фінансування і надання допомоги мешканцям нашого краю – це спільне завдання медиків, керівників органів місцевого самоврядування, влади. Ми пояснюємо, що маршрут пацієнта розпочинається з кабінету сімейного лікаря, тому сьогодні основне завдання – зміни принципів фінансування галузі. Сьогодні ми, всі мешканці, з різних рівнів бюджету отримуємо 240 гривень на своє медичне обслуговування, після впровадження медичної реформи — звичайно, не відразу — виділятиметься 670 гривень на дорослу людину».
Ще одним важливим питанням для обговорення в рамках практикуму стало реформування сільської медицини. Головні проблеми сільської медицини: неналежна матеріально-технічна база, кадрове забезпечення, стан доріг для екстреної медичної допомоги. «Законодавець пропонує перетворити Центри первинної медико-санітарної допомоги з комунального закладу в комунальне некомерційне підприємство. Розроблені уже відповідні методичні рекомендації. Це потрібно для того, щоб закупівельна агенція здоров’я спрямувала кошти, про які я говорила, на кожного пацієнта, що обслуговуватиметься в цьому закладі. Органи місцевого самоврядування будуть зацікавлені в тому, щоб залучити до роботи на первинній ланці саме кваліфікованих лікарів і середніх медичних працівників», – підкреслила Н.Дурдикулиєва.
На практикумі також були висвітлені головні завдання медичної реформи на 2018 рік. Зокрема, комунальні заклади первинної допомоги вже в цьому році повинні реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство та забезпечити комп’ютеризацію, підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів. Окрім того, як наголосили фахівці під час заходу, необхідно розпочати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги; укласти договір з Національною службою здоров’я України. Головні ж завдання місцевої влади – ухвалити рішення, необхідні для адміністративної та господарської автономії закладів охорони здоров’я, комп’ютеризувати та обладнати медичні заклади, які знаходяться у власності громади. На рівні місцевого бюджету необхідно запускати місцеві програми громадського здоров’я для населення, адже виконавцями таких програм зможуть бути комунальні некомерційні підприємства.
Після витупів доповідачів відбулася жвава дискусія з піднятих питань. Учасники мали змогу обмінятися досвідом, поставили свої питання спікерам і отримали на них кваліфіковані відповіді.
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)