Асоціація міст України: компенсаційні механізми втрат місцевих бюджетів необхідно визначити до прийняття закону про скасування пайової участі

21 / Березень, 2018
На розгляді у парламенті знаходиться поданий Урядом проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні», №8124 від 15.03.2018.
Законопроект пропонує виключити із Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності»  та «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» ряд положень, в яких йдеться про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту.
 
Асоціація міст України наголошує, що скасування сплати замовником будівництва пайового внеску в розвиток інфраструктури спричинить, наприклад, у 2018 році втрати місцевих бюджетів більше 1,7 млрд грн, що призведе до вимушеного скорочення інвестиційних видатків територіальних громад.
  
*Примітка. За даними Державної казначейської служби України надходження до місцевих бюджетів коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів в 2015-2017 рр. склали 4,0 млрд грн. Очікуваний обсяг надходжень коштів пайової участі у розвитку інфраструктури в 2018 рік становитиме більш як 1,7 млрд грн.
Головне науково-експертне управління парламенту також не підтримує виключення з закону положень про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту. Так, у висновку ГНЕУ ВРУ до законопроекту №8124, зокрема, сказано: «...скасування пайових внесків на розвиток інфраструктури може мати негативний соціально-економічний ефект, в тому числі й внаслідок того, що збудовані об’єкти будівництва не будуть забезпечені відповідною інфраструктурою» (читати витяг з Висновку ГНЕУ ВРУ).
Слід зазначити, що Кабінет Міністрів України як суб’єкт законодавчої ініціативи не надав до законопроекту №8124 належні фінансово-економічні розрахунки та пропозиції щодо джерел покриття втрат доходів місцевих бюджетів. А це  суперечить частині третій статті 142 Конституції України: «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою».
Нагадаємо, Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан на засіданні Уряду 14 березня  наголосив на важливості вироблення компенсаційного механізму відміни пайової участі (читати далі).
Асоціація міст України звернулася до Голови парламентського Комітету з питань економічної політики А.Іванчука з проханням не підтримувати законопроект  №8124 до визначення відповідних компенсаторів втрат місцевих бюджетів.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)