Законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост вивчали учасники практикуму у Миколаївському РВ АМУ

16 / Лютий, 2018
15 лютого у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України проведено практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост». Захід  організовано в рамках  проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який  реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники практикуму – секретарі сільських і селищних рад, старости та виконуючі обов’язки старости сіл та селищ, які входять до складу об’єднаних територіальних громад Миколаївської області, регіональні консультанти Миколаївського РВ АМУ.
Відкрила захід виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська, яка зазначила актуальність обраної теми та висловила сподівання, що учасники практикуму отримають вичерпні відповіді на важливі для них питання, зокрема, кадрові та юридичні, які були заздалегідь ними направлені до регіонального відділення, та побажала учасникам плідної роботи.
  
Начальник відділу з питань територіальної організації влади та місцевого самоврядування Миколаївської облдержадміністрації Оксана Гейко у привітанні до учасників практикуму підкреслила, що наразі у новостворених об’єднаних територіальних громадах області у рамках децентралізації владних повноважень формується нова система управління. Роль старости у цій новій системі дуже важлива. Треба розуміти, що успішна робота старости залежить не стільки від додержання формальних інструкцій, скільки від наявності у нього як лідера громади стратегічного бачення шляхів розвитку території. Необхідно навчитися говорити зрозумілою мовою з кожним, доносити свої думки та здобувати підтримку — це те, без чого неможливо уявити сьогодні ефективне управління місцевим розвитком. Без рішучої модернізації механізму управління громадою, без впровадження кардинально болісних і вкрай непопулярних але конче необхідних реформ, громада не зможе стати справді спроможною.
Під час навчання було розглянуто ряд важливих питань, що стосуються організації діяльності старост: законодавча база діяльності місцевого самоврядування; статус, права, обов’язки та планування роботи; участь у бюджетному процесі та розробці проектів соціально-економічного розвитку громади.
Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації Георгій Решетілов розповів про правовий статус старости при здійсненні ними нотаріальних та реєстраційних дій.
Спектр питань, які ставили слухачі доповідачам був досить широким: від ведення службової документації та організації контролю до оплати праці.
Усі учасник отримали професійну інформацію, вичерпні роз’яснення та відповіді на поставлені питання. У процесі жвавого обговорення також був корисним обмін досвідом учасників заходу.  
 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)