16 / Лютий, 2018
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан зустрівся з головами громад Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України на загальних зборах РВ АМУ, які проходили 15 лютого у Житомирі за участі Голови Житомирського РВ АМУ Житомирського міського голови Сергія Сухомлина та голів-громад членів регіонального відділення.
Олександр Слобожан привітавши учасників, наголосив, що на сьогоднішній день до Асоціації міст України входять 675 громад, з яких 245 – об’єднані територіальні громади. «Асоціація міст України — єдина організація в Україні, що об’єднує фактично 33% усіх ОТГ », - підкреслив він.
Зупинившись на питаннях передачі земель за межами населених пукнтів в управління об'єднаним територіальним громадам, Виконавчий директор АМУ зазначив, що АМУ послідовно відстоює необхідність передачі земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність об'єднаних територіальних громад. Так 31 січня Кабінет Міністрів України прийняв відповідне Розпорядження, до реалізації якого залучена АМУ. Також О.Слобожан повідомив, що для забезпечення методичної допомоги ОТГ у питаннях передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність Асоціація міст України розробила Практичний посібник, який розіслано усім об’єднаним громадам-членам Асоціації. На сайті Асоціації оприлюднено план-графік передачі земельних ділянок у власність об’єднаних територіальних громад на 2018 рік.
Виконавчий директор АМУ також проінформував голів громад про підсумки засідання Правління Асоціації, яке відбулося 14 лютого у Києві. Так, було схвалено пропозиції щодо удосконалення бюджетного законодавства та реалізації податкової реформи, зокрема, розширення бази оподаткування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до місцевих бюджетів, та збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів.
Олександр Слобожан також озвучив позицію Правління Асоціації щодо закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» в частині конкурсної процедури вступу на посаду заступників голів:
«Міський, селищний чи сільський голова, який переміг на виборах, повинен мати можливість сформувати свою команду та призначити собі заступників не через конкурс. Пропонуємо такий варіант: міський голова подає кандидатури заступників на профільну комісію, комісія визначається із кандидатом, і після погодження розпочинається спеціальна перевірка посадової особи. Насамкінець, кандидатура заступника затверджується на сесії. А ось звільнити своїх заступників міський, селищний чи сільський голова може без рішення місцевої ради».
Виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська доповіла про роботу відділення у 2017 році та розповіла про плани на поточний рік: «У минулому році Житомирським РВ АМУ проведено 14 практикумів, семінарів, круглих столів за участю 480 посадових осіб, здійснено більше 30 виїзних консультації по області, проведено близько 30 інформаційних пунктів, 2 прес-тури, 4 маршрути успіхів, 1 регіональну платформу за участі народних депутатів України». У планах регіонального відділення провести у 2018 році 7 практикумів із застосуванням законодавства та залучити до їх участі понад 150 посадових осіб органів місцевого самоврядування Житомирщини, організувати 2 регіональні платформи, 6 маршрутів успіхів, 3 прес-тури для регіональних ЗМІ та 30 виїзних консультацій.
Довідка:
Членами АМУ є такі громади Житомирщини: Андрушки, Андрушівка, Баранівка, Бараші, Бердичів, Білокоровичі, Вишевичі, Ємільчине, Житомир, Корнин, Коростишів, Коростень, Лугини, Малин, Новоград-Волинський, Овруч, Олевськ, Радомишль, Станишівка, Червоне. Голова Житомирського РВ АМУ – Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.