26 / Січень, 2018
26 січня продовжує працювати конференція «Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства», організована Асоціацією міст України спільно з Асоціацією міст Польщі, Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад та Асоціацією «Енергоефективні міста України» (про перший день Коференції читати тут).
Третій тематичний блок присвячений проектам публічно-приватного партнерства у сфері енергоефективності по моделі ЕСКО та презентації результатів роботи в проекті «Польсько-норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні». Головує на засіданні Андрій Кирчів, керівник проектів Асоціації «Енергоефективні міста України».
У третьому тематичному блоці виступили:
Ігор Черкашин, експерт проекту ПРООН.
-
Енергетична модернізація в бюджетній сфері: можливості , проблеми, рішення (презентація).
Валерій Гнатюк, заступник Білоцерківського міського голови.
- Досвід міста у реалізації проектів з енергозбереження (презентація та відео).
Міхал Ліжевский, менеджер проекту.
-
Підсумки результатів реалізації проекту, Презентація стандартного набору документації, розробленого для м. Біла Церква (презентація).
Микола Гутник, технічний експерт проекту.
-
Енергетичне обстеження потенційних об’єктів енергосервісу бюджетної сфери у м. Біла Церква. Загальна оцінка існуючого стану та розрахунок базового рівня енергоспоживання об’єктів (презентація).
Тетяна Андрієнко, фінансовий експерт.
-
Вибір заходів з підвищення енергоефективності для об’єктів енергосервісу в Білій Церкві (презентація).
Сергій Сільченко, радник проекту з юридичних питань.
-
Презентація підготовленої документації для міста Біла Церква щодо впровадження проектів публічно-приватного партнерства на основі моделі енергосервісу (ЕСКО) (презентація).
Андрій Кирчів, менеджер проектів та програм АЕЕМУ.
-
Презентація публікації проекту (презентація).
Четвертий тематичний блок конференції присвячено презентації кращих практик у сфері підвищення енергоефективності, включаючи ППП і ЕСКО модель в Україні, Польщі та Норвегії. Головуючим є Томаш Потканський, заступник Виконавчого директора Асоціації міст Польщі.
У четвертому блоці конференції виступали:
Володимир Шматько, Чортківський міський голова.
-
Досвід м. Чортків у сфері енергоефективності (презентація)
Віце-президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Роман Бондарук
- Кращі практики з енергозбереження і енергоефективності в житловому секторі
Р.Бондарук розповів про кращі практики з енергозбереження і енергоефективності в житловому секторі на прикладі міста Луцька. За його словами, на сьогоднішній день у Луцьку реалізовано більше 30 проектів енергомодернізації житлових будинків. Щорічна економія коштів після здійснених заходів становить 400 тис. грн. на одному будинку. Секрет успіху полягає у тому, що ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ" змогла об'єднати і зробити партнерами органи місцевого самоврядування, власників квартир та державні органи влади, запровадила спеціальні програми для розвитку ОСББ та сприяла створенню центру енергоефективності у Луцьку (дивитися відео).
Гейр Андерсен, керівник технічної підтримки відділу нерухомості в м.Драммен, Норвегія.
-
Кращі практики енергозбереження будівель у місті Драммен (на прикладі двох шкіл) (презентація).
Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозбереження Тернопільської міської ради.
-
Глибока енергомодернізація закладів освіти м. Тернополя (презентація).
Піотр Грубек, заступник міського голови м. Кобилка, Польща.
-
Модернізація енергетики громадських будівель у Кобильці по формулі ППП (презентація).
Владислав Поваляєв, начальник відділу інвестиційних проектів КП "ГВП" (Київська міська державно адміністрація).
- Досвід реалізації ЕСКО-договорів у м. Київ (презентація).
Підбили підсумки конференції заступник Виконавчого директора Асоціації міст Польщі Томаш Потканський та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан: "Хочу висловити подяку міським головам, які приїхали на конференцію, щоб поділитися своїми успішними практиками та взяли з собою найкращих енергоменеджерів. Сподіваюся, обмін досвідом відбуватиметься і надалі та українські міста будуть покращувати політику у сфері енергоменеджменту, розвивати міські програми у цій сфері".
Учасники ухвалили за основу Резолюцію, якою визначено пріоритетні завдання щодо розвитку енергоефективності у міському господарстві та пропозиції щодо вирішення проблемних питань у цій сфері. Після доопрацювання пропозицій міських голів, висловлених під час конференції, ця Резолюція буде направлена до Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.