Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства – другий день конференції

26 / Січень, 2018
26 січня продовжує працювати конференція «Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства», організована Асоціацією міст України спільно з Асоціацією міст Польщі, Норвезькою асоціацією місцевих та регіональних влад та Асоціацією «Енергоефективні міста України» (про перший день Коференції читати тут).
Третій тематичний блок присвячений проектам публічно-приватного партнерства у сфері енергоефективності по моделі ЕСКО та презентації результатів роботи в проекті «Польсько-норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні». Головує на засіданні Андрій Кирчів, керівник проектів Асоціації «Енергоефективні міста України».
У третьому тематичному блоці виступили:
Ігор Черкашин, експерт проекту ПРООН.
  • Енергетична модернізація в бюджетній сфері: можливості , проблеми, рішення (презентація).
Валерій Гнатюк, заступник Білоцерківського міського голови.
   
Міхал Ліжевский, менеджер проекту.
  • Підсумки результатів реалізації проекту, Презентація стандартного набору документації, розробленого для м. Біла Церква (презентація).
Микола Гутник, технічний експерт проекту.
  • Енергетичне обстеження потенційних об’єктів енергосервісу бюджетної сфери у м. Біла Церква. Загальна оцінка існуючого стану та розрахунок базового рівня енергоспоживання об’єктів (презентація).
Тетяна Андрієнко, фінансовий експерт.
  • Вибір заходів з підвищення енергоефективності для об’єктів енергосервісу в Білій Церкві (презентація).

   

Сергій Сільченко, радник проекту з юридичних питань.
  • Презентація підготовленої документації для міста Біла Церква щодо впровадження проектів публічно-приватного партнерства на основі моделі енергосервісу (ЕСКО) (презентація).
Андрій Кирчів, менеджер проектів та програм АЕЕМУ.

  

Четвертий тематичний блок конференції присвячено презентації кращих практик у сфері підвищення енергоефективності, включаючи ППП і ЕСКО модель в Україні, Польщі та Норвегії. Головуючим є Томаш Потканський, заступник Виконавчого директора Асоціації міст Польщі.
У четвертому блоці конференції виступали:
Володимир Шматько, Чортківський міський голова.

Віце-президент ГО «Всеукраїнська рада голів ОСББ» Роман Бондарук

  • Кращі практики з енергозбереження і енергоефективності в житловому секторі
Р.Бондарук розповів про кращі практики з енергозбереження і енергоефективності в житловому секторі на прикладі міста Луцька. За його словами, на сьогоднішній день у Луцьку реалізовано більше 30 проектів енергомодернізації житлових будинків. Щорічна економія коштів після здійснених заходів становить 400 тис. грн. на одному будинку. Секрет успіху полягає у тому, що ГО "Всеукраїнська рада голів ОСББ" змогла об'єднати і зробити партнерами органи місцевого самоврядування, власників квартир та державні органи влади, запровадила спеціальні програми для розвитку ОСББ та сприяла створенню центру енергоефективності у Луцьку (дивитися відео).
 
Гейр Андерсен, керівник технічної підтримки відділу нерухомості в м.Драммен, Норвегія.
  • Кращі практики енергозбереження будівель у місті Драммен (на прикладі двох шкіл) (презентація). 
Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозбереження Тернопільської міської ради.
  • Глибока енергомодернізація закладів освіти м. Тернополя (презентація).
Піотр Грубек, заступник міського голови м. Кобилка, Польща.
  • Модернізація енергетики громадських будівель у Кобильці по формулі ППП (презентація).
Владислав Поваляєв, начальник відділу інвестиційних проектів КП "ГВП" (Київська міська державно адміністрація).

     

Підбили підсумки конференції заступник Виконавчого директора Асоціації міст Польщі Томаш Потканський та Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан: "Хочу висловити подяку міським головам, які приїхали на конференцію, щоб поділитися своїми успішними практиками та взяли з собою найкращих енергоменеджерів. Сподіваюся, обмін досвідом відбуватиметься і надалі та українські міста будуть покращувати політику у сфері енергоменеджменту, розвивати міські програми у цій сфері". 
Учасники ухвалили за основу Резолюцію, якою визначено пріоритетні завдання щодо розвитку енергоефективності у міському господарстві та пропозиції щодо вирішення проблемних питань у цій сфері. Після доопрацювання пропозицій міських голів, висловлених під час конференції, ця Резолюція буде направлена до Уряду та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)