Застосування містобудівного законодавства – тема практикуму у Хмельницькому РВ АМУ

26 / Грудень, 2017
22 грудня у Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум на тему «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архбудконтролю». Захід проведено в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: голови міських, сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад, фахівці відповідних підрозділів рад.
Останнім часом тема застосування містобудівного законодавства набуває все більшої актуальності. Після того, як на законодавчому рівні вдалося забезпечити можливість отримання повноважень у сфері архбудконтролю, дива не сталося – ніхто не «кинувся» перебирати їх на себе. І, відзначають консультанти ПУЛЬСу, так відбулося не тому, що повноваження ДАБІ нікому не потрібні, а тому, що це досить складний процес, а особливо в частині підготовки фахівців, які будуть надавати відповідні послуги.
Саме тому, за словами учасників практикуму, такі заходи є надзвичайно важливими, бо вони «проливають світло» і допомагають громадам усвідомити, що повноваження ДАБІ – це не лише навантаження, а ще й протидія корупційним ризикам, більша свобода у прийняття рішень та невичерпні можливості для побудови переваг на інвестиційному ринку.
Під час практикуму, який модерувала в.о. начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Хмельницькій області Любов Крюкова, розглядалося багато актуальних питань: правові та організаційні основи містобудівної діяльності, управління у сфері містобудівної діяльності, структура управління містобудування і архбудконтролю ОДА, планування та забудова територій, новий ДБН з планування і забудови, основні етапи забудови територій, особливості процесу, а також державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Учасників цікавили законодавство у сфері містобудівної діяльності, нюанси планування в об’єднаних територіальних громадах. Окремою темою стало обговорення питання забезпечення умов доступності до об’єктів інфраструктури людей з особливими потребами.
На завершення учасники практикуму подякували модератору та відзначили, що більш глибоке занурення в окреслену тематику дає змогу краще зрозуміти повноваження ДАБІ і прийняти у подальшому рішення про отримання цих повноважень.
 
              

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)