18 / Грудень, 2017
15 грудня у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему «Особливості формування та виконання бюджетів органів місцевого самоврядування та ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь голови міських рад та об’єднаних територіальних громад, представники бюджетних управлінь та департаментів міських рад та ОТГ.
– Для Асоціації міст України ця тематика надзвичайно актуальна, бо ми розуміємо, які виклики постають перед кожною територіальною громадою не залежно від того чи це ОТГ, чи місто, село чи селище, – сказав, відкриваючи практикум, виконавчий директор Волинського РВ АМУ Богдан Самойленко. – Під час формування Дежрбюджету-2018 Асоціація доклала чимало зусиль, щоб відстояти інтереси територіальних громад і не дозволити перекласти на їхні плечі додаткові фінансові навантаження. І це їй вдалося.
Модератор практикуму – начальник управління Департаменту фінансів Волинської обласної державної адміністрації Любов Піонтковська розповіла про особливості організації та проведення бюджетного процесу 2018 року на місцевому рівні. Йшлося також про першочергові завдання органів місцевого самоврядування та ОТГ із формування та виконання місцевих бюджетів на 2018 рік та застосування програмно-цільового методу бюджетування.
– Якщо селищний бюджет, міський, районний, а тепер бюджет ОТГ сформований якісно, а ще ліпше, щоб його ефективно виконували, то від цього всі тільки надбають, – наголосила Любов Піонтковська. – Наразі ж перед нами стоїть завдання закінчити бюджетний період і увійти в новий бюджетний рік, що доволі не просто. І всім варто пам’ятати, що бюджет – це незмінна категорія, без якої не побачиш реальної картини розвитку громади, це закон, баланс і кейс із грішми.
Любов Піонтковська висвітлила тему особливостей формування видатків соціокультурної сфери територіальних громад та об’єднаних територіальних громад у 2018 році. Зокрема, йшлося про особливості бюджетування освітніх програм із врахуванням Закону України «Про освіту»; формування та фінансування видатків об’єднаних територіальних громад на здійснення програм із охорони здоров’я; порядок формування та фінансування видатків із соцзахисту населення, культури, мистецтва, фізичної культури і спорту та особливості міжбюджетних відносин об’єднаних територіальних громад у 2018 році й фінансування програм економічного розвитку.
На практикумі обговорили й застосування законодавства в бюджетному процесі 2018 року та практичні кроки територіальних громад та об’єднаних територіальних громад, спрямовані на підвищення рівня управління публічними фінансами ОТГ.