Здійснення повноважень ОМС у сфері трудового законодавства вивчали на практикумі у Кіровоградському РВ АМУ

18 / Грудень, 2017
15 грудня у Кіровоградському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Повноваження органів місцевого самоврядування в сфері дотримання трудового законодавства». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.                                                         
Учасники практикуму – представники органів місцевого самоврядування міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад Кіровоградщини, регіональні консультанти Кіровоградського РВ АМУ.
Відкриваючи захід, виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна наголосила на актуальності питання для представників різних рівнів органів місцевого самоврядування та важливості ризиків і наслідків порушення трудового законодавства, як в масштабі країни так і на окремих територіях.
Модератор практикуму – начальник Управління Держпраці в Кіровоградській області Сергій Подорожній визначив основні акценти  нормативно-правової  бази, що регулює питання трудового законодавства та здійснення контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю. Зокрема, він констатував, що  на цей час посада інспектора праці у штатній структурі органів місцевого запроваджена тільки у місті Олександрія. Але, за його словами, ця практика має бути розповсюджена на всіх територіях, як реакція на порушення строків виплати заробітної плати, дотримання мінімальних гарантії та легалізації роботи найманих працівників.
Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Тетяна Пасічник у виступі зупинилась на особливостях застосування Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295. Вона також розповіла про реалізацією виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад повноважень, передбачених ч.3 ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  щодо процедури введення посад інспектора праці до штату відповідної ради та здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
Під час обговорення теми практикуму учасники порушили чимало питань щодо застосування законодавства про працю, як можливого механізму наповнення бюджетів місцевого рівня.
Крім того, обговорювалося актуальне питання запобігання корупції, яке також є сферою повноважень Управління Державної праці в області. Головний спеціаліст з питань протидії корупції  Ангеліна Мусієнко на наглядних прикладах розповіла про можливі форми корупції та відповідальність, що настає внаслідок неправомірних вчинків для усіх суб’єктів  корупційних схем.
 
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)