12 / Жовтень, 2017
У рамках децентралізації системи держархбудконтролю нові функції отримало місто Олександрія, що на Кіровоградщині. Відповідний акт передачі містобудівних повноважень 11 жовтня підписали Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та Олександрійський міський голова Степан Цапюк.
«Олександрія – це 86-й населений пункт країни та друге місто у Кіровоградській області, яке отримало повноваження архбудконтролю, а отже взяло на себе відповідальність перед громадою ефективно управляти містобудівними процесами на своїй території. Функції держархбудконтролю стануть реальними важелями впливу громади на містобудівну ситуацію у місті. Місцева влада зможе дієво протистояти виникненню будівельних афер та врегульовувати відповідні конфлікти, ефективно вирішувати питання з необхідною інфраструктурою, розвивати сектор підприємництва», – відзначив Олексій Кудрявцев та зауважив, що останньому, зокрема сприятиме доступність адміністративних послуг у будівництві та можливість для підприємців і громадян оформити дозвільні документи швидко на місці, без зайвих бюрократичних процедур та витрат часу.
Зі свого боку Олександрійський міський голова Степан Цапюк розповів про заходи, які вже вживаються на рівні міста для забезпечення його стабільного розвитку: «Олександрія – це єдине місто, яке прийняло Стратегію сталого розвитку до 2030 року. Вона була розроблена з урахуванням нової Глобальної Стратегії Сталого Розвитку, схваленої Організацією Об’єднаних Націй. Місто-супутник Олександрії – Сaн-Кугaт-дель-Вaльєс в Іспанії, з якими ми інтенсивно працюємо, вивчаємо їх досвід реалізації програми «Розумне місто». Крім того, вже відкрили відповідну Асоціацію «Сталі та розумні міста України», куди увійшла низка населених пунктів. Тож робота триває». Крім того, за його словами, особливу увагу в Олександрії приділяють закладам соціальної сфери, які намагаються організовувати за кращими стандартами. Отримання містобудівних повноважень сприятиме цьому процесу.
Місцевій владі Олександрії передано повноваження щодо об’єктів незначного та середнього класу наслідків (відповідальності), а це майже весь обсяг забудови населеного пункту. Зокрема, до таких об’єктів належать малі та середні підприємства, заклади сфери обслуговування та побуту, інфраструктура місцевого значення, приватна та багатоквартирна житлова забудова.
Відтак новоутворений орган архбудконтролю реєструватиме дозвільні документи на будівництво цих об’єктів та вводитиме їх в експлуатацію, перевірятиме будмайданчики, зупинятиме самочинні роботи та притягуватиме порушників містобудівного законодавства до відповідальності.
Станом на 11 жовтня повноваження держархбудконтролю отримали 86 населених пунктів. Серед них 21 обласне місто: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Рівне.