«Громади очікують наведення ладу в законодавчому регулюванні сфери містобудування», – Олександр Слобожан

22 / Серпень, 2017
22 серпня у місті Баранівка Житомирське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум на тему: «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю». Захід організований в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь керівники об'єднаних територіальних громад (Новоборівської, Білокоровицької, Корнинської, Семенівської, Коростишівської, Лугинської, Довбиської, Санишівської, Тетерівської, Олевської, Овруцької та Баранівської ОТГ), представники органів місцевого самоврядування міст Житомир, Бердичів, Новоград-Волинський.  
Відкрив захід голова Баранівської міської ОТГ, член правління Асоціації міст України Анатолій Душко. Саме на його запрошення практикум із застосування містобудівного законодавства проведено у місті Баранівка. Баранівська міська ОТГ першою в області почала працювати за міжнародним проектом «Розумне місто» (електронне самоврядування). Крім того, в рамках проекту «Підтримка розбудови інституційної спроможності об’єднаної територіальної громади» розробляється Стратегія розвитку та Схема планування території ОТГ. Анатолій Душко зазначив, що «громади, які отримують  містобудівні повноваження в рамках децентралізації системи архбудконтролю, потребують досвідчених фахівців, і саме тому тема практикуму є край актуальною».
 
        
З вітальним словом до учасників практикуму звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він зазначив, що серед низки важливих законопроектів, які Верховна Рада має розглянути восени, – проект закону про внесення змін до закону «Про регулювання містобудівної діяльності» (№6403). «Громади очікують наведення ладу в законодавчому регулюванні сфери містобудування. Цей законопроект врегульовує питання планування та забудови територій, розробки та затвердження документації з просторового планування», – підкреслив Олександр Слобожан.
Заступник директора Департаменту містобудування, архітектури та планування територій – начальник відділу містобудування та архітектури Мінрегіону Андрій Пономарьов ознайомив учасників заходу із законодавчою базою у сфері архітектури та містобудування, її практичним застосуванням, озвучив новації, над якими працює Мінрегіон. 
Заступник начальника Управління Держархбудінспекції у Житомирській області Сергій Сербін розповів про повноваження органів місцевого самоврядування у сфері державного  архітектурно-будівельного контролю, про створення інспекції держархбудконтролю у громаді.
Голова ГО «Життя без бар’єрів», представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Ігор Радзивіл наголосив на необхідності забезпечення доступності об’єктів інфраструктури для осіб з обмеженими можливостями та зазначив, що у Баранівці 60% закладів доступні для маломобільних людей і це дуже гарний показник.
На завершення практикуму Анатолій Душко наголосив, що передача повноважень у сфері державного архітектурно-будівельного контролю органам місцевого самоврядування – це можливість підняти на новий рівень міста, селища, села, зробити їх комфортнішими для життя людей.
 
        
 
Довідково. Баранівська міська ОТГ утворена у 2016 році. Населення територіальної громади становить понад 25 тис. чоловік.
До складу ОТГ входять: Баранівська міська рада, Берестівська сільська рада, Вірлянська сільська рада, Жарівська сільська рада, Зеремлянська сільська рада, Йосипівська сільська рада, Кашперівська сільська рада, Марківська сільська рада, Рогачівська сільська рада, Полянківська селищна рада, Смолдирівська сільська рада, Суємецька сільська рада та Ялишівська сільська рада.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)