15 / Серпень, 2017
15 серпня Кіровоградське регіональне відділення Асоціації міст України провело практикум із застосування законодавства на тему: «Ефективне функціонування ЖКГ. Організація надання якісних житлово-комунальних послуг». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у заході взяли заступники міських, сільських і селищних голів, начальники житлово-комунальних департаментів та відділів громад – членів регіонального відділення АМУ та ОТГ.
«ЖКГ – це та сфера життєдіяльності громади, яка є індикатором соціально - економічного розвитку територій, одна з трьох складових показника якості життя людей», – таким меседжем розпочав свої зустріч із представниками органів місцевого самоврядування модератор заходу Микола Вещев. Він проаналізував існуючу нормативно-правову базу у сфері ЖКХ, детально зупинився на повноваженнях органів місцевого самоврядування у цій галузі.
«На даному етапі необхідні нові законодавчі ініціативи і головне, зміни підходів до всієї галузі», – зазначив Микола Вещев. В якості позитивного прикладу він розповів про досвід сусідньої Польщі, де в період з 2003 по 2007 роки було ухвалено 20 нових законів і внесено поправки до понад 80 законодавчих актів у сфері ЖКГ.
Впродовж практикуму учасники вивчили такі питання:
-
Підвищення ефективності та надійності функціонування системи життєзабезпечення громади, поліпшення якості житлово-комунальних послуг.
-
Новації у сфері ЖКГ. Розробка, обговорення, прийняття нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування у сфері ЖКГ. Зокрема, йшлося про закони «Про житлово-комунальні послуги» та «Про місцеве самоврядування в Україні».
-
Програма розвитку та утримання житлово-комунального господарства міста в контексті закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».
-
Комунікації із споживачами про новації у галузі ЖКГ. Забезпечення захисту прав споживача у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Як зазначив Микола Вещев, органи місцевого самоврядування мають взяти на себе всю повноту повноважень і виконувати її повної мірою – це забезпечить вирішення цілої низки питань, в тому числі і кадрового забезпечення ОТГ.
В рамках практикуму відбулась жвава дискусія щодо практичних прикладів реалізації законодавства. Учасники заходу одержали необхідну інформацію, відповіді на численні запитання, обмінялись досвідом, та дали позитивні відгуки щодо актуальності теми проведеного практикуму.
Наприкінці зустрічі консультант з питань місцевого економічного розвитку Леонід Жовтило розповів про можливості залучення недержавних коштів на модернізацію об’єктів ЖКХ, запровадження енергоефективних технологій та створення осередків, що працюватимуть на впровадження відновлювальної енергії.
Учасники практикуму у Кропивницькому висловили ініціативу звернутись до експертів Асоціації міст України із проханням розробити сучасний і ефективний Кодекс ЖКГ, що вирішить усі наболілі проблеми галузі.