10 / Липень, 2017
7 липня Запорізьке регіональне відділення АМУ провело практикум для об`єднаних територіальних громад із застосування законодавства «Практичні аспекти реалізації законодавства у сфері соціального захисту населення». Захід відбувся в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Участь у практикумі взяли міські, селищні, сільські голови, начальники профільних управлінь та їх заступники.
З технологіями праці соціальних служб присутніх знайомили керівники управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ольга Полковнікова, Галина Остапенко та Ірина Озьорна. Працівники міських та сільських рад знайомилися зі структурою органів соціального захисту, вчилися складати соціальний атлас населених пунктів, розробляти комплексні програми соцзахисту, розбирали нюанси надання різних видів соціальної допомоги окремим верствам населення.
Досвід Запоріжжя громадам цікавий, в першу чергу тому, що тут працівники соціальної служби впровадили спрощений до мінімуму процес надання послуг та пільг. Людина не крокує нескінченними бюрократичними коридорами, а подає один раз заяву на отримання пільг, причому в електронній черзі. Далі соціальні працівники діють по процедурі згідно з законодавчим алгоритмом.
«Ми ставили для себе завдання створити найбільш комфортні умови для малозабезпечених верств населення. Надважливий напрямок – це, безумовно, комунікації з населенням та роз’яснювальна робота, якій ми приділяємо велику увагу. Тому, комфорт, роз’яснення та новітні комп’ютерні технології – це наші головні пріоритети в розвитку соціального захисту населення», – зазначила начальник управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Ольга Полковнікова.
«Запорізька служба захисту населення є піонером у впровадженні сучасних напрямків роботи. Наприклад, в Запоріжжі першими впровадили електронний калькулятор для розрахунку субсидій. Першими ввели практику роботи мобільних соціальних офісів – дуже популярна форма послуг серед населення: офіс приїжджає до людей з повним пакетом послуг», – підкреслила заступник начальника УПСЗН Запорізької міської ради Галина Остапенко. Вона зазначила, що це край важливо, бо у суспільстві зростає кількість непрацездатних людей похилого віку та людей з особливими потребами.
Роботу електронного офісу учасники практикуму вивчали в Олександрівському райвідділі УПСЗН, де відбулась практична частина заходу.