У Києві підписали меморандум між асоціаціями органів місцевого самоврядування України, Грузії, Молдови і Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи

29 / Червень, 2017
29 червня Київський міський голова Віталій Кличко від імені Асоціації міст України підписав меморандум про взаєморозуміння між асоціаціями органів місцевого самоврядування України, Грузії, Молдови під патронатом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. У підписанні взяли участь Давід Джикія, Президент Національної асоціації місцевих влад Грузії (NALAG), Тетяна Бадан, Президент Конгресу місцевих влад Молдови (CALM), та Андреас Кіфер, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Також були присутні Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Виконавчий директор Національної асоціації органів місцевого самоврядування Грузії Давит Мелуа, представники Секретаріату Конгресу місцевих та регіональних влад, Офісу Ради Європи в Молдові та Офісу Ради Європи в Україні.
Меморандум про взаєморозуміння між національними асоціаціями місцевих та регіональних влад з України, Грузії та Молдови спрямований на посилення їхньої співпраці шляхом заохочення діалогу та спільних ініціатив у сфері місцевої демократії та належного врядування. Меморандум про взаєморозуміння став можливим внаслідок обговорень та обмінів, проведених в рамках Спільноти практики місцевої демократії у Східному партнерстві.
Спільнота практиків включає експертів та практиків у сферах місцевого управління та етики, представників національних асоціацій місцевих органів влади та громадянського суспільства. Він був створений, щоб стати унікальною платформою для обміну відповідями на конкретні потреби місцевих органів влади в регіоні. Він також надає національним асоціаціям можливість поділитися належною практикою та посилити мережеві зв'язки.
 
   
Голова Асоціації міст України Віталій Кличко наголосив, що підписання меморандуму – це ще один крок до того, щоб зробити роботу місцевої влади більш ефективною. «Місцева влада найбільш наближена до людей і відчуває всі проблеми і зміни, які відбуваються на місцях. І наше ключове завдання –  забезпечити прозорість та відкритість процесів управління. Забезпечити участь громад в ухваленні рішень, які впливають на життя людей. Адже саме для цього у наших країнах були створені асоціації місцевих органів влади», – наголосив Віталій Кличко. Він підкреслив, що столична влада сьогодні показує приклад іншим містам України як забезпечити прозорість усіх управлінських процесів і використання бюджетних коштів, налагодити співпрацю з громадою тощо.
«Впевнений, що разом з асоціаціями органів місцевого самоврядування Грузії та Молдови та за підтримки Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи ми зможемо ефективно вирішувати всі ті проблемні питання, які постають перед нами, та впроваджувати програми розбудови місцевих громад. Втілювати ефективні проекти, запроваджувати зміни, яких очікують люди», – наголосив Віталій Кличко.
Давід Джикія підкреслив важливість підписання меморандуму, адже він дасть можливість на новому якісному рівні напрацьовувати ефективні рішення на благо громад.
Тетяна Бадан зазначила, що підписання документу є важливим і для Конгресу місцевих влад Молдови, адже це, у першу чергу, – платформа для спілкування, обміну досвідом та пошуку спільних підходів для того, щоб голос місцевого самоврядування почули.
У свою чергу Андреас Кіфер привітав країни з підписанням і пообіцяв сприяння з боку Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи щодо підтримки місцевої влади, щоб та могла ефективно реалізовувати очікування та потреби людей, а також у розвитку демократичних процесів на місцевому рівні. "Підписання меморандуму між трьома асоціаціями органів місцевого самоврядування – це як народження дитини, хрещеним батьком якої є Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи", – зазначив він. 
У коментарі журналістам Віталій Кличко наголосив, що для України важливим є досвід Молдови та Грузії, які пройшли значний шлях та досягли успіхів, закладаючи фундамент змін на місцевому рівні. «Ми прагнемо, щоб наша країна стала справді європейською державою, і від місцевого самоврядування залежить дуже багато. Адже кожен громадянин повинен відчувати, що впливає на процеси, які відбуваються в його місті. Це дасть додатковий поштовх для розвитку місцевого самоврядування, що є базисом для великих змін у всій країні», – зазначив Голова АМУ.
 
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)