«АМУ – це міцне підґрунтя для впровадження ефективного, розвинутого місцевого самоврядування», – голова Заводської ОТГ Людмила Павлінська

18 / Травень, 2017
У червні 2017 року виповнюється 25 років Асоціації міст України. Ми звернулися до  сільських, селищних та міських голів з проханням висловити свою думку щодо ролі АМУ у розвитку місцевого самоврядування в нашій країні, становленні спроможних громад.
На наші запитання відповідає голова Заводської ОТГ (Чортківський район, Тернопільська область) Людмила Павлінська:
–  Як, на Вашу думку, змінилася АМУ за чверть століття?
– З роками досвід АМУ привів її до вдосконалення співпраці з місцевим самоврядуванням, вчасно і якісно реагуючи на всі законодавчі зміни, що  відбуваються в державі. На сьогодні АМУ налагодила тісну співпрацю з Верховної Радою, Урядом, міністерствами, має можливість долучатися до розробки законопроектів, що безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, вносити зміні до нормативно-правових актів, відстоюючи інтереси громад. Існує постійний зворотній зв’язок з місцевим самоврядуванням.
–  Назвіть три головні риси Асоціації міст України.
–  Асоціація відкрито захищає права та інтереси об’єднаних територіальних громад, сприяє їх соціально-економічному та культурному розвитку. АМУ –  фактор, який змінює свідомість місцевого самоврядування після впровадження реформи по децентралізації. Асоціація – це міцне підґрунтя в усіх напрямках діяльності законодавства для впровадження ефективного,  розвинутого місцевого самоврядування.
–  Які переваги має орган місцевого самоврядування, який входить до АМУ?
–  Орган місцевого самоврядування, як член АМУ має ряд переваг, зокрема у захисті  прав і інтересів територіальних громад; заздалегідь законодавчо проінформований; має можливість брати участь у міжнародних навчальних програмах та запропонованих проектах АМУ.
З Асоціацією міст України громадам стало більш зрозуміло в яких аспектах реалізовувати децентралізацію, які вибирати пріоритети, як ефективніше використовувати власні ресурси.
–  Чи виправдовує сьогодні АМУ покладені на неї завдання?
–  Так, цілком виправдовує. Проте є побажання, щоб АМУ спільно з регіональними відділеннями запровадили виїзні зустрічі (тренінги, семінари) у муніципалітети в Україні та за її межами, в тому числі для обміну досвідом.
–  Чого б ви побажали Асоціації на майбутнє?
–  З легкістю долати всі негаразди, що стоятимуть на шляху до реалізації своєї мети. Успіхів та наснаги до майбутніх звершень АМУ, впевнено підтримувати місцеве самоврядування до кращого життя в Україні.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)