17 / Лютий, 2017
Надання медичних послуг на первинному рівні, тобто у громадах, не має обмежуватися лише сімейними лікарями, у громадах повинні бути створені Центри медико-соціальної допомоги. Про це 16 лютого заявив Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик у Кропивницькому під час навчального візиту з вивчення досвіду організації надання медичних послуг та паліативної допомоги в рамках програми «Маршрути успіхів».
«Наприкінці минулого року АМУ розробила Секторальну стратегію «Охорона здоров’я», де висловлено наше бачення медичної реформи. Ми б не хотіли, щоб на первинному рівні залишився «голий» сімейний лікар. Це крок в нікуди. Ті, країни, які вже давно запровадили у себе інститут сімейної медицини, на сьогоднішній день вже відходять від цього. Сімейні лікарі створюють асоціації, в які входять вузькопрофільні фахівці. Плюс до того вони мають свою лабораторії та діагностичні центри», – підкреслив Мирослав Пітцик. За його словами, саме такими мають бути Центри медико-соціальної допомоги, де кожен мешканець громади зможе отримати якісну первинну медичну та соціальну допомоги.
Мирослав Пітцик зазначив, що у Кропивницькому завдяки бюджетній децентралізації та збільшенню доходів місцевих бюджетів вдалося досягти певних успіхів у розвитку галузі охорони здоров’я. «Зокрема, громада має високого рівня онкологічний диспансер, перинатальний центр та паліативне відділення в одному із стаціонарів Центральної міської лікарні. Це успіх. Саме тому програма візитів «Маршрути успіхів» розпочалася саме із Кропивницького», – підкреслив Мирослав Пітцик.