Черговість та можливість централізації закупівель у воєнний час

30 / Червень, 2023

Як визначають першочерговість закупівель органи місцевого самоврядування розказала Оксана Продан, радниця голови Асоціації міст України, в Медіацентрі Укрінформ під час дискусії на тему «Які закупівлі є доцільними у воєнний час».

Оксана Продан розповіла, що з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну черговість витрат для всіх громад дуже проста. Перше й найголовніше - допомога Обєднаним силам ЗСУ, далі - забезпечення  ВПО всім необхідним, й одночасно - продовження надання послуг всім мешканцям громад. Здійснення проплат визначається Постановою №590, яка замінила на початку широкомасштабного вторгнення систему Prozorro.

«Чим ширшою ставала постанова 590 , тим більше людей забували про те, що влада і гроші повинні бути прозорими. Це те правило, яке сьогодні повинно діяти однозначно, тому що Постанова 590 сьогодні стала значно ширшою і в порядку черговості дозволяє робити витрати різного плану», - зазначила Оксана Продан.

«Періодично в органах місцевого самоврядування виникають проблеми навіть з оплатою  тих призначень, які дійсно йдуть на ЗСУ, тому що час від часу ми отримуємо різного роду роз’яснення і тлумачення про те, чи можна органу місцевого самоврядування здійснювати платежі на користь військових підрозділів, оскільки це не є пряма функція місцевого самоврядування. Але так само, як і приватні, і волонтерські кошти все ж в першу чергу йдуть на потреби силових структур. Роз’ясненням Міносвіти маленькі громади обмежили й в субвенції на облаштування укриттів, де використання коштів точно прозоре й необхідне», - додала Оксана Продан.

Вона також наголосила, що якщо говорити про централізацію в закупівлях, то вона повинна бути добровільною, як на рівні місцевої громади, так на рівні тієї чи іншої галузі.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)