Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи

19 / Квітень, 2023

Сьогодні, 19 квітня 2023 року, в Київській мерії відбулась церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Документ підписали Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова та Матьє Морі, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. 

Ліндерт Вербеек, Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи виступив з вітальним словом, наголосивши, що вони й надалі надаватимуть безумовну політичну та індивідуальну оперативну підтримку Україні:

«Підписання третього Меморандуму про взаєморозуміння між нашими двома інституціями є доказом того, що ця єдність має тверду довгострокову перспективу відповідно до спільних цілей і європейських цінностей , які ми поділяємо, та ще більше посилить нашу рішучість діяти як єдине ціле, об’єднавшись за Україну та з Україною, з вами, вашим народом, з демократією».

Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України подякував Конгресу за успішну співпрацю з Асоціацією міст України протягом останніх років, а також за засудження дій російського агресора, та попросив підтримки в питанні звільнення мерів на всіх міжнародних майданчиках.

«Мені дуже приємно, що наша співпраця, започаткована 6 років тому в цих стінах, вже має конкретні результати. Ми спільно впровадили низку проектів і сьогодні починаємо новий етап нашої співпраці. Мери, депутати місцевих рад, муніципальні службовці залишаються ключовими зацікавленими сторонами Конгресу в Україні, які реалізують зміни в наших громадах. Основними пріоритетами нашої співпраці є зміцнення місцевого самоврядування, збереження досягнень децентралізаційної реформи та іі продовження. Наша принципова позиція – забезпечення безперервної роботи органів місцевого самоврядування та швидке відновлення муніципальної влади на деокупованих територіях», - зазначив Кличко.  

Він підкреслив, що у разі збереження дієздатності муніципальної влади, запровадження військових адміністрацій в населених пунктах є неприпустимим.

«Під час війни місцеве самоврядування в Україні довело, що навіть у цих складних умовах вирішує всі питання життєдіяльності громад, забезпечує надання найнеобхідніших послуг людям. Завдяки децентралізації ми неодноразово пересвідчувалися у спроможності громад брати на себе відповідальність і приймати непрості рішення, швидко реагувати на внутрішні та зовнішні виклики. Війна ще більше підкреслила роль місцевого самоврядування у стійкості країни. Ніхто не може запропонувати готових рішення, як забезпечити ефективне функціонування місцевого самоврядування під час російської збройної навали. Ми маємо спільно з Конгресом шукати і швидко приймати нові рішення, які допомагають місцевому самоврядуванню. Ми розраховуємо на продовження нашої співпраці», - наголосив Віталій Кличко.

 

В урочистому підписанні Меморандуму взяли участь також:

Олександр Слобожан, Виконавчий директор АМУ;

Оксана Продан,  Радниця Голови Асоціації міст України;

Наталія Лазаренко, Менеджер з міжнародної діяльності Асоціації міст України;

Світлана Грищенко, Менеджер проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні»;

Олег Музиченко, Асистент проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні».

Під час зустрічі також обговорили:

  • стан і перспективи розвитку місцевого самоврядування в умовах воєнного стану та поствоєнний період;
  • потенційні напрямки, за якими Конгрес може надавати подальшу підтримку місцевому самоврядуванню  в Україні (експертна підтримка стосовно певних законодавчих актів та проектів законів, пряма підтримка громад у форматі навчання та розробки місцевих політик та програм відновлення та відбудови).

Додамо, Асоціація міст України постійно докладає максимальних зусиль до звільнення полонених мерів та представників місцевого самоврядування з російського полону. Загалом за час війни окупанти викрали 59 посадовців, з яких 35 - мери. Наразі в російському полоні перебуває 5 українських мерів.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)