10 / Березень, 2022
9 березня в Стразбурзі відбулося засідання Політичного комітету Платформи Ради європейських муніципалітетів та регіонів. ПЛАТФОРМА — це пан'європейська коаліція міст та регіонів, їхніх всесвітніх, європейських та національних асоціацій. Участь у заході взяли керівники різних організацій. Засідання відкрив новообраний Генеральний секретар РЄМР Фабріціо Россі. Він висловив повну солідарність та підтримку народу України та зазначив, що РЄМР прийняла політичну декларацію щодо жахливої війни в Україні, яку підписало вже понад 600 громад. РЄМР і надалі робитиме все можливе, щоб допомогти Україні у цей складний час.
Далі слово було передано Андреасу Кіферу, Генеральному секретарю Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, який також висловив підтримку Україні у боротьбі за демократичні цінності. Хоч засідання було присвячено загальним питанням діяльності ПЛАТФОРМИ, а також викликам, які постають перед містами, проте у кожному виступі на кожній панельній дискусії звучали питання пов'язані з Україною. А. Кіфер також повідомив, що австрійські громади вирішили провести операцію «сніжинки» — закидати листами свої міста-побратими в Росії із закликом зупинити війну. Представник глобальної організації «Об'єднані міста та органи місцевого самоврядування» (UCLG) також висловив солідарність з Україною і наголосив, що шукає можливі шляхи діалогу, щоб зупинити війну.
Крістоф Шаю, генеральний директор Французької організації РЄМР зазначив, що у Франції величезна хвиля підтримки України і бажаючих допомогти. Представниця Асоціації місцевих влад Литви зазначила, що в перші дні війни в Україні громади Литви розірвали побратимські договори з громадами Росії та Білорусі, а також збирають допомогу Україні. Вона також наголосила, що українські міста зазнають гуманітарної кризи, особливо потребує допомоги Маріуполь. Також закликала присутніх не обмежуватися разовою допомогою українським громадам, адже жахіття війни може завершитися тільки завдяки нашим спільним діям. Остання панельна дискусія була присвячена Україні. Представниця РЄМР зазначила, що ЄС вживає додаткових заходів для допомоги біженцям з України.
Менеджерка з міжнародної діяльності АМУ Наталія Лазаренко подякувала РЄМР та її членам за допомогу, яку вони надають громадам та біженцям з України, а також розповіла про ситуацію в країні та роботу АМУ в цей складний час. Вона зазначила, що за 30 років діяльності Асоціація міст України завжди допомагала громадам, тим паче у скрутні часи. Вся команда АМУ перебуває в Україні, здійснює координацію гуманітарної допомоги, надає інформаційну та правову підтримку громадам, висвітлює правдиву інформацію про стан міст, селищ та сіл, протидіє дезінформації, координує підписання звернень місцевих рад до NATO з проханням закрити небо над Україною, працює з міжнародними організаціями над наданням допомоги громадам України. Наталія повідомила, що ворог нищить інфраструктуру, школи, лікарні, садочки, вбиває цивільних, жінок і дітей. Ворог порушує міжнародне законодавство і його дії на ЧАЕС і ЗАЕС загрожують безпеці усього світу, і тому українці просять закрити небо над Україною, надати зброю та винищувачі військовим, гуманітарну допомогу громадам, і всіма можливими способами зупинити війну. Наталія Лазаренко нагадала про способи допомоги, яку можуть надати національні асоціації або громади згідно з листами АМУ, які поширила РЄМР. Всі присутні підтримали виступ гучними тривалими оплесками.
Також під час панельної дискусії виступила депутатка Бучанської міської ради Ірина Ярмоленко, яка розповіла про жахливу ситуацію в Бучі і закликала якнайшвидше підтримати вступ України в ЄС. Її виступ теж підтримали оплесками. На завершення засідання представники РЄМР зазначили, що вони створили спеціальну робочу групу по Україні і будуть надалі відстежувати ситуацію та потреби громад.