Дерегуляція у сфері землеустрою – тема практичної сесії у Донецькому РВ АМУ

25 / Листопад, 2021
24 листопада у Донецькому регіональному відділенні Асоціації міст України відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Захід відбувся в рамках спільного проєкту Асоціації міст України та ДЕСПРО.
 
Участь у практичній сесії взяли представники органів місцевого самоврядування, зокрема профільних відділів міських, селищних та сільських рад територіальних громад Донеччини.
З вітальним словом до учасників звернувся заступник виконавчого директора Донецького регіонального відділення АМУ Леонід Кисельов. Він наголосив, що Асоціація міст України – єдина недержавна організація з правом законодавчої ініціативи, користуючись яким, вдалося відстояти чимало законопроектів на користь територіальних громад. Л.Кисельов акцентував увагу представників місцевого самоврядування на важливості позиції АМУ щодо збільшення зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів, а також неприйнятності законопроєкту змін до Бюджетного кодексу України №6062.
Мирноградський міський голова Олександр Брикалов відзначив актуальність навчальних заходів, організованих АМУ для фахівців органів місцевого самоврядування, зокрема, присвячених земельним питанням. «Земля залишається одним з основних джерел наповнення місцевих бюджетів, у той же час земельне законодавство є досить складним і мінливим, тому користь подібних практикумів важко переоцінити», – зауважив голова Мирноградської громади.
Модерувала роботу сесії експертка АМУ з питань земельних ресурсів та комунального майна Тетяна Медвецька, яка залучила фахівців у сфері Національної інфраструктури геопросторових даних та співрозробника прийнятих змін у сфері охорони земель і дотримання чинного законодавства. Учасники заходу розглянули основні аспекти Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», який вступив в дію з 01.01.2021 року.
На практичному досвіді та роботі в системі НІГД молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії та картографії» Данило Кінь презентував інструкцію і порядок створення електронного кабінету НІГД, роботу з базовими наборами даних, ознайомив з першими кроками майбутніх працівників муніципалітетів щодо реєстрації. Також експерт роз’яснив важливість змін до сучасної системи збору інформації та показав порядок реєстрації на такому порталі.
У ході практикуму АМУ презентувала «Методичні рекомендації щодо оприлюднення геопросторових даних та метаданих на Національному геопорталі органами місцевого самоврядування».
    
Друга частина практичної сесії була присвячена змінам у земельному законодавстві. Модераторка розповіла про законодавчі зміни у сфері земельних відносин, зокрема, застосування норм Закону України від 27.05.2021 № 1423-ХI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». На практичних прикладах (розроблені проекти як зразки регуляторних актів) громадам показали, як саме реагувати на прийняті зміни.
Крім того, Тетяна Медвецька детально зупинилась на зміні повноважень у сфері контролю за охороною земель, у зменшенні ризиків втрат від надходжень до місцевих бюджетів. Розглянуто переваги проведення інвентаризації земель громад, створення ГІС-систем для управління землями, підготовку вільних земель до електронних торгів.
Третю частину заходу присвятили електронним земельним торгам. Присутнім надали покрокову інструкцію порядку дій від створення електронного кабінету до отримання статусу «завершені торги» в усному та паперовому вигляді як методичні рекомендації.
Під час практичної сесії представники громад Донеччини мали змогу обмінятися досвідом, обговорити проблемні питання земельних відносин та отримати корисні навички щодо можливих шляхів економії коштів та додаткових надходжень до місцевих бюджетів через сучасні механізми й інструменти управління.
Відео заходу:

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)