Головні пріоритети Державного бюджету на 2017 рік

21 / Грудень, 2016
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду у середу  21 грудня представив головні пріоритети Державного бюджету на 2017 рік, що був в середу прийнятий Верховною Радою.
 
"У центрі уваги цього Бюджету є людина", - наголосив Прем'єр-міністр.
 
Соціальні стандарти
Уряд прийняв рішення про збільшення удвічі мінімальної заробітної плати з 1 січня в Україні до 3200 грн. "Це був сміливий, але перший крок за усю історію незалежності країни, коли удвічі підняли мінімальну заробітну плату для працюючих громадян", - зазначив він.
 
Охорона здоров’я
У 2017 році відбудеться зростання середньої заробітної плати працівників сфери охорони здоров’я. Заробітна плата працівників сфери охорони здоров’я буде зростати більше ніж на третину у 2017 році і по різним категоріям буде дорівнювати від 3960 грн до максимального показника - 8475 грн.
Також збільшено на 2 млрд грн до 5,9 млрд грн ресурс на централізовану закупівлю медикаментів.
В цілому майже на 19 млрд збільшено фінансування системи охорони здоров’я.
 
Освіта
Змінено формування заробітної плати для українських освітян, яку підняли на два тарифних розряди.
Перший тарифний розряд також змінено з 1335 грн до 1600 грн.
Середня заробітна плата педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів зросте майже на 50%. Зарплати зростуть в середньому щомісячно від 1672 до 2140 грн додатково до заробітної плати 2016 року. З першого дня це питання було пріоритетом роботи Уряду, наголосив Володимир Гройсман.
Запланована зміна підходів до виплати академічних та соціальних стипендій студентам. Загалом Уряд збільшив фінансування видатків на стипендії на 576 млн.
Володимир Гройсман зауважив, що стипендії мають стимулювати успіхи у навчанні, слугувати додатковою мотивацією отримати якісну освіту і бути конкурентним.
 
Децентралізація
З 2015 року, коли була розпочата фінансова децентралізація, місцеві бюджети зросли на 52%. Цього року місцеві бюджети будуть зростати ще на 24%.
Сьогодні у місцевих бюджетах сконцентровані колосальні ресурси, зазначив Володимир Гройсман.
У цьому контексті він наголосив на необхідності ефективного використання цих коштів, їх інвестування у якість життя українських громадян. Натомість у багатьох містах керівники тримають гроші на депозитних рахунках. "Це безвідповідальна позиція", - зауважив Глава Уряду.
"Ми маємо створити систему, за якої гроші, які є, мають ефективно працювати на українських громадян. Тому у рамках фінансової децентралізації мають бути не тільки доходи, а й мають бути зобов'язання, за якими місцеві громади мають діяти в інтересах мешканців, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Це та філософія, яку ми закладали в Бюджет-2017 року".
У зв'язку з цим зокрема передбачена зміна підходів до фінансування освіти та охорони здоров'я та передача на місця повноважень щодо утримання закладів цих сфер, що у тому числі стимулюватиме місцеві влади до енергоефективності.
Для забезпечення переданих повноважень та захисту громад закладено додаткову дотацію з Державного бюджету у розмірі 14,9 млрд грн. "Ми не полишимо жодної громади", - зазначив Глава Уряду.
Також запроваджені прямі міжбюджетні трансфери для об'єднаних територіальних громад, які спроможні надавати якісні послуги громадянам.
Говорячи про додаткові інструменти підтримки, Прем'єр-міністр зауважив, що Уряд акумулював у Бюджеті 9 млрд грн, що у 2,2 рази більше ніж у 2016 році, на підтримку регіонального розвитку.
Володимир Гройсман заперечив поширювані чутки, що центральна влада забирає акциз з нафтопродуктів від місцевих бюджетів. Уряд вважає, що місцевий акциз має зрости і очікує від зміни системи адміністрування по усій країні збільшення акцизу для місцевих бюджетів більше ніж на 2 млрд грн, наголосив він.
"Консолідація у формулі перерозподілу забезпечить збільшення доходів місцевих бюджетів, - підкреслив Прем'єр-міністр. - Доходи будуть не менше ніж факт 2016 року. А ми маємо надію, що зміна системи адміністрування дасть збільшення по місцевим бюджетам".
 
Дороги
На масштабне будівництво доріг закладено у загальній сумі більше ніж 35 млрд грн.
Для того, щоб з початком сезону почати масштабне будівництво доріг, Уряд буде концентруватися над трьома завданнями: визначення стратегії розвитку доріг, забезпечення ефективності використання ресурсів і високої якості дорожніх робіт.
"Завдань є три: визначити стратегію розвитку доріг, а не ремонтувати чи будувати дороги в нікуди. Ми маємо будувати дороги, якими будуть користуватися люди, які є витребувані в країні і які будуть підкреслювати наші логістичні можливості і позитивно впливати на розвиток національної економіки. Тому маємо визначити чітку стратегію, куди що будуємо. Друге – ціна. Це має бути конкурентно, максимально дешево, це має бути чесно. Тут питання №1 - ефективність використання ресурсів. І третя позиція - якість", - підкреслив Володимир Гройсман.
 
Енергоефективність
У 2017 році зокрема заплановане створення Фонду енергоефективності.
Закладені видатки Державного бюджету становлять 800 млн грн, а очікуване залучення коштів міжнародних донорів сягає до 3 млрд грн (до 100 млн. € ).
 
Підтримка АПК
6,5 млрд грн передбачено на підтримку сільськогосподарських товаровиробників, у тому числі сільськогосподарського машинобудування.
"Наше завдання - підтримувати інвестування в Україну, виробляти якісний конкурентний продукт всередині України, а не бути сировинним придатком. Маємо засіяти, зібрати, переробити, дати людям заробітну плату і потім продати. Тоді ми будемо мати і роботу для людей, і заробітну плату, і валютну виручку в країні більше ніж маємо сьогодні", - зауважив Володимир Гройсман.
 
Культура
Загальний бюджет НСТУ становите 1,2 млрд грн, повідомив Прем'єр-міністр.
Також збільшено видатки на цю сферу, що свідчить про пріоритетність культури для Уряду.
 
Фінансування дипломатичної служби у 2017 році
Обсяг видатків на дипломатичну службу у 2017 році збільшено на 1 млрд - з 3 млрд грн у 2016 році до 4 млрд грн у 2017 році.
"Ми виконали обіцянки перед українською дипломатією", - зазначив Володимир Гройсман.
 
Прем'єр-міністр підкреслив відкритість Уряду та закликав громадських активістів та експертів відслідковувати "кожну бюджетну гривню", що сприятиме підвищенню ефективності використання бюджетних ресурсів на будь-якому рівні.
"Допомагайте нам відкриватися ще більше", - закликав Володимир Гройсман.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)