Земельні питання обговорили на практичній сесії у Хмельницькому РВ АМУ

30 / Вересень, 2021
30 вересня у Хмельницькому регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управління земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Захід організований в рамках спільного проєкту АМУ та ДЕСПРО.
Учасники: міські, селищні, сільські голови, їх заступники, фахівці земельних та юридичних підрозділів.
Модератор заходу: радник із земельних питань Виконавчого директора АМУ Медвецька Тетяна.
Практична сесія розпочалась із вітального слова т.в.о.виконавчого директора Хмельницького РВ АМУ Тетяни Крупи, яка подякувала присутнім за участь та підкреслила, що фінансова спроможність громад складається із багатьох чинників. Так, Асоціація міст України відстояла акциз для місцевих бюджетів із продажу пального та тютюну і алкогольних виробів. Також продовжує активну участь у бюджетному процесі та дбає про те, щоб громади мали достатній фінансовий ресурс для забезпечення важливих сфер: медицина, освіта та інше.
«Із року в рік держава недофінансовує свої повноваження, які вона переклала на ОМС. В проекті Держбюджету – 2022 також не передбачено допомоги громадам у проходженні опалювального сезону. Тож Асоціація міст України продовжує наполягати на тому, що необхідно збільшити відсоток ПДФО, який залишається у місцевих бюджетах до 65%. Зараз громади отримали право розпоряджатися землями і сьогодні виникає багато питань пов’язаних із ефективним розпорядженням ними. Тож сподіваємось, що наш захід буде корисним та ви дізнаєтесь про практичні інструменти, які допоможуть вам у роботі» - наголосила Тетяна Крупа.
  
У ході практичної сесії учасники розглянули такі теми:
• Національна інфраструктура геопросторових даних. Порядок користування даними та перспективи розвитку для громад.
Проблематику розкрив Данило Кінь, молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії».
• Здійснення контролю за охороною земель, зміни до законодавства. Види порушень та можливі наслідки для формування територій громад. Контроль за охороною земель - як дієвий інструмент поповнення місцевого бюджету.
Доповідав Олександр Панасюк, ексдиректор департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру України, практикуючий адвокат у сфері земельних відносин.
• Аукціон – важливе джерело наповнення бюджету. Застосування Закону України №1444-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони», який вступив в дію з 06.07.2021р.
Тему розкрила Тетяна Медвецька, модератор заходу, експерт з земельних питань.
Після кожного блоку доповідачі відповідали на питання присутніх. Представники органів місцевого самоврядування отримали багато практичних порад, які зможуть використовувати у щоденній роботі.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)