28 / Вересень, 2021
28 вересня у Рівненському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему».
Учасники: міські, селищні, сільські голови, фахівці земельних та юридичних підрозділів.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.
Практикум відкрила виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук. Вона привітала учасників та презентувала питання, що розглядалися на сесії, а також представила спікерів заходу.
Тренером заходу виступив Олександр Придатко – експерт з питань управління земельними ресурсами, старший викладач кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики Інституту агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування. Він розповів про нормативно-правове регулювання вдосконалення системи управління та дерегуляції земельних відносин, набуття права на землю за результатами електронних аукціонів та новини законодавства в цій сфері, а також вплив нового процесу планування на землеустрій. Окремо експерт зосередився на аналізі законодавства, що стосується ринку землі та пов’язане з діяльністю органів місцевого самоврядування.
Під час виступу Олександр Придатко розкрив особливості змін в земельному законодавстві у зв’язку з прийняттям Закону України 711-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», а також нагадав, що вже доступні до використання точні земельні карти громад на сайті Мінрегіону.
Консультант з правових питань Рівненського РВ АМУ Василь Курилас детально розповів про конфлікт інтересів та антикорупційні питання у сфері земельних відносин. Водночас звернув увагу присутніх представників органів місцевого самоврядування на постійній роботі Асоціації міст України, участі її експертів у розробці та вдосконаленні законодавства, ефективному представленні та просуванні інтересів територіальних громад та місцевого самоврядування перед центральною владою.
Завершальною частиною практичної сесії став діалог між тренером та учасниками заходу у форматі «питання-відповідь», в рамках якого експерт детально розкрив окремі аспекти законодавчого регулювання земельних відносин, які цікавили представників громад, спільно розглянули проблемні питання.