На засіданні Секції шахтарських міст АМУ обговорено перспективи модернізації вугільних регіонів України

16 / Вересень, 2021
16 вересня у Києві в  АМУ відбулося засідання Секції шахтарських міст Асоціації міст України.
У роботі Секції взяли участ голови шахтарських міст, представники Європейської економічної комісії ООН, експерти Асоціації міст України та Донецького регіонального відділення АМУ, науковці.
Мета зібрання - обговорення з представниками Європейської економічної комісії ООН нового проекту «Модернізація вугільних регіонів України – чисте довкілля, інноваційна економіка, справедливе суспільство, краще життя. Шлях до енергії з низьким рівнем вуглецю та екологічної економіки».
Відкрив захід виконавчий директор Донецького РВ АМУ Юрій Бобров, який привітав присутніх та розповів про цілі засідання.
Зі вступним словом до учасників Секції звернувся Голова Донецького РВ АМУ, Голова Секції шахтарських міст АМУ Олександр Лук’янченко. Він зазначив, що перед секцією стоїть завдання допомагати органам місцевого самоврядування працювати в умовах трансформації вугільних регіонів, налагодження співпраці з організаціями громадського суспільства для використання їх потенціалу в захисті культурної та історичної спадщини шахтарських міст, налагодження міжнародного співробітництва у сфері забезпечення екологічної збалансованості. Також він додав, що Секція працює над розробкою рекомендацій з переходу на екологічно чисту енергію, збирає проблемні питання шахтарських міст та розробляє пропозиції щодо їх вирішення через законодавчі ініціативи.
   
Виконавчий директор комітету ООН з шахтного метану та трансформації вугільних регіонів Міхал Драбік розповів, яким має бути перехідний період вугледобувного сектора з врахуванням соціальної складової. Також він поділився досвідом щодо кращих практик ефективного відведення метану та використання у вугільних шахтах.
 
  
 
Голова комітету ООН з шахтного метану та трансформації вугільних регіонів Раймонд Пілчер представив стандарти закриття вугільних шахт. Він зауважив, що в основі успішних переходів лежать три "стовпи": інституційне управління, люди та громади, перепланування землі та активів. Також він акцентував, що важливо посилити існуючі законодавчі та нормативні вимоги щодо закриття вугільних шахт (презентація).  
 
    
 
У ході засідання голови шахтарських міст розповіли про ситуацію та проблемами в регіонах, а також висловили пропозиціїї щодо розв'язання проблем. Зокрема, виступили Новогродівський міський голова Олександр Шевченко, заступник Павлоградського міського голови Олександр Радіонов, Литовезький сільський голова Олена Касянчук, заступник Нововолинського міського голови Юлія Лефтер, Мирноградський міський голова Олександр Брикалов, Тернівський міський голова Віталій Тарелкін, секретар Добропільської міської ради Віталій Шевченко, Покровський міський голова Руслан Требушкін та представники інших українських муніципалітетів. 
Також в рамках Секції відбулася нарада і обговорення проекту модернізації вугільних регіонів України з науковою та експертною спільнотою. Представники наукових установ висловили підтримку проекту, наголосивши, що готові долучитися до його реалізації з метою вирішення проблем вугільних регіонів. Так, науковці запропонували керівникам Комітету ООН працювати спільно, жорстко обгрунтовуючи необхідність вугільної трансформації та контролюючи кожен крок її втілення.
Представники наукового середовища також висловили занепокоєність щодо того, що керівництво держави зволікає з вирішенням проблематики шахтарських регіонів.
"Маємо надію, що ця нарада надасть нові можливості для розв'язання проблем, що постали перед шахтарськими містами України", - резюмував виконавчий директор Донецького РВ АМУ Юрій Бобров, підбиваючи підсумки засідання.
    
 
 
Пропонуємо переглянути відео заходу:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)