Онлайн-практикум Харківського РВ АМУ щодо передачі комунального майна в оренду +ВІДЕО

14 / Травень, 2021
14 травня у Харківському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «1. Правила передачі майна комунальної форми власності в оренду через «Прозорро. Продажі». 2. Фінансове забезпечення територіальних громад: законодавчі ініціативи з ПДФО». Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Харківського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». 
Учасники: представники громад області.
З вступним словом до учасників практикуму звернувся консультант з бюджетних питань Харківського РВ АМУ Микола Наркізов, який зазначив, що проведення аукціонів для органів місцевого самоврядування, а особливо аукціони комунального майна - це досить складне питання для громад. «Дуже важливо у нових умовах створювати та проводити продажі на майданчиках електронних торгів, втім важко орієнтуватися у цих інструментах. Загалом аукціони із оренди державного та комунального майна у першому кварталі 2021 року принесли бюджетам різних рівнів майже 19,5 млн грн. В територіальних громадах ці процеси сприяли створенню нових робочих місць, нових бізнесів та додатковим надходженням до їх бюджетів», - зазначив він.
Також Микола Наркізов нагадав, що АМУ підтримує законопроєкти щодо збільшення і справедливого зарахування частки ПДФО до місцевих бюджетів та зарахування ПДФО за місцем розташування виробничих потужностей суб’єктів підприємницької діяльності. Адже громадам підвищення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65% дає можливість отримати додатковий обсяг фінансового ресурсу в загальною сумі 11,1 млрд грн.
   
Модерувала практикум заступниця начальника відділу електронних торгів Української універсальної біржі Вікторія Михайленко.
«На прозорих аукціонах є багато цікавих пропозицій із оренди комунального майна як у великих містах, так і в невеликих селищах. Тільки за минулий тиждень у системі Прозорро.Продажі відбулося 850 успішних аукціонів. Понад 500 із них, тобто 60% від загальної кількості успішних торгів – це аукціони із оренди державного та комунального майна, які відтепер щомісяця будуть поповнювати бюджети різних рівнів на 2,75 млн грн»,- підкреслила модератор.
Крім того, під час практикуму були розглянуті такі питання:
  • продовження терміну діючого договору оренди без аукціону (з поясненням умов);
  • чи можливо, щоб селищна рада сама виступала орендодавцем (якщо вона є власником) та не визначала уповноважений орган. Чи потрібно в такому випадку визначати уповноважену особу;
  • що робити з раніше заключеними договорами, якщо договір був заключений із сільською радою, а після її ліквідації сільської ради заклад передано на відділ культури. Як бути з орендодавцем відділу культури;
  • випадки, коли об’єкт вже зданий в оренду на аукціоні та орендар хоче зменшити площу. Який порядок зміни до договору і як це оформити в ЕТС.
Наприкінці заходу спікери відповіли на запитання, що цікавили представників громад. Також учасники практикуму поділилися досвідом участі у аукціонах.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Харківського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)