27 / Квітень, 2021
27 квітня у Херсонському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Просторове планування громад в нових адміністративно-територіальних умовах». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Херсонського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: керівники та спеціалісти профільних структурних підрозділів органів місцевого самоврядування.
З вітальним словом до учасників звернулася виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська. Вона наголосила на важливості розгляду актуальних питань оновленого законодавства в сфері містобудування та на необхідності врахування перспектив розвитку інженерної інфраструктури області відповідно до її стратегії, а також на підготовку та осучаснення основної містобудівної документації у ракурсі законодавчих новацій і практики.
Модератором практикуму виступила головний архітектор ТОВ «Проєктний центр» Тетяна Євсеєва. Також спікером практикуму став начальник управління містобудування та архітектури Херсонської облдержадміністрації, головний архітектор області Григорій Ходін.
Експерт розповів про основні аспекти зміни меж населених пунктів та про їх розвиток в умовах нового адміністративного устрою. Ключова увага була сконцентрована на необхідності досягнення консенсусу на рівні органів місцевого самоврядування при прийнятті рішень з розвитку територій, які об’єдналися, в плані забезпечення ефективного землекористування та містобудування. Звісно, для цього потрібна спільна узгоджена концепція розвитку з урахуванням глибокого аналізу можливостей та інвентаризації ресурсів. Григорій Ходін детально зупинився на створенні комплексного плану просторового розвитку територій громад та на його основних характеристиках. Також були розглянуті відмінності Концепції інтегрованого розвитку території громади від Комплексного плану просторового розвитку територіальних громад, та законодавчі новації регулювання містобудівної діяльності.
Лариса Оленковська звернула увагу на особливості просторового планування окремих громад. Скажімо, де об’єдналися в одну громади різних районів або де є інші об’єктивні та суб’єктивні причини відсутності грамотного підходу до планування територій. Внаслідок чого відбувається хаотична забудова, під якою замурованими опиняються об’єкти та мережі життєзабезпечення, комунікації. Здебільшого йдеться про зони рекреації на узбережжі Чорного моря, масштабні туристичні локації, райони старих міст. Григорій Ходін зауважив, що законодавство, яке розширюється та оновлюється, регламентує все більше аспектів, котрі потрібно враховувати при капітальній забудові та при реконструкції, наприклад, об’єктів культурної спадщини. Також він наголосив на тому, що місцеві ради повинні подбати про створення відповідних структурних підрозділів, що відповідають за архітектуру та містобудування, землекористування (сектори, відділи). Відповідно до нових прийнятих повноважень потрібно забезпечити громади спеціалістами, які візьмуть на себе цей напрям роботи, формуватимуть інформаційну базу, осучаснені інформативну та концептуальну схеми розвитку територій. Наголошувалося й на необхідності розробки та затвердження генеральних планів.
На заході окремо йшлося про комплексний розвиток територій, про формування об’єктів життєзабезпечення та зелених масивів, землевпорядкування, умови об’єднання даних кадастрів, від чого напряму залежить економічний розвиток територій, їх інвестиційна привабливість, подальша орієнтованість на пріоритетний профіль діяльності – аграрний, промисловий, туристично-рекреаційний.
За підсумками практикуму його учасники мали можливість поставити запитання усім спікерам.
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Херсонського РВ АМУ:
АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.