16 / Березень, 2021
16 березня у Кіровоградському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Ефективні комунікації в громаді: застосування сучасних інформаційних технологій в роботі органів місцевого самоврядування». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Кіровоградського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: голови громад, керівники відділів освіти, навчальних та позашкільних закладів та методичних об’єднань.
Роботу практикуму відкрила виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна, яка зауважила: «Пандемія внесла значні корективи в нашу роботу і у все наше життя. Вже рік ми з вами живемо в умовах карантинних обмежень і за цей час змінилися підходи в організації багатьох процесів. Напевно, найбільше змін відбулося в освітньому процесі, який часом переходив повністю в режим дистанційного навчання і нині працює у змішаному онлайн і офлайн форматі».
Модератором заходу стала начальник Управління освіти Кропивницької міської ради Лариса Костенко. Вона ознайомила учасників із новими інструментами та кейсами, що були запроваджені у сфері освіти в умовах карантинних обмежень. Зокрема, в Кропивницькій громаді не тільки широко використовували усі доступні онлайн платформи, а займалися розробкою власних онлайн додатків і ресурсів.
Цифрова трансформація освіти охоплює всі її складові:
Цифрова трансформація освіти охоплює всі її складові:
- «Дошкільна освіта» – електронна реєстрація у дитячі садки;
- «Загальносередня освіта» – реєстрація в 1 та 10 клас;
- «Позашкільна освіта» – вибір гуртків онлайн та реєстрація в них;
- «Прозора освіта» – освітня карта Кропивницького.
Під час виступу модератор поділилася досвідом використання електронних журналів та щоденників, проведення дистанційних уроків на різних платформах. Вона зазначила, що практика методичних заходів для освітян під час пандемії реалізована під час марафону «Вчитель онлайн».
Крім того, учасники обговорили питання ефективного використання усіх доступних ресурсів задля створення сприятливого середовища для навчання і всебічного розвитку дітей різного віку в період пандемії. Зокрема, були презентовані напрацювання роботи не тільки освітніх, а й позашкільних закладів освіти. Директорка комунального закладу ЦДЮТ Євгенія Сілант’єва презентувала напрацьовані за останній рік інструменти роботи позашкілля. Також корисні для освітян практики представили Кропивницький міський парламент дітей в проєкті «Від ідеї до реалізації», творчий проєкт «Казкодром» представив «Станцію юних техніків», керівники хореографічних та художніх студій громади.
На завершення практикуму спікер відповіла на питання, які цікавили представників громад області.
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Кіровоградського РВ АМУ:
АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.