24 / Лютий, 2021
24 лютого у Миколаївському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Як спланувати та забезпечити збільшення ресурсів громади на місцевий економічний розвиток». Захід організований в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Практикум транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Миколаївського РВ АМУ та акаунті «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон».
Учасники: міські, селищні, сільські голови та їх заступники, особи, відповідальні за планування розвитку громад.
Учасники: міські, селищні, сільські голови та їх заступники, особи, відповідальні за планування розвитку громад.
На початку заходу до учасників звернувся виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Олександр Мосін, який зазначив: «Завершення реформи децентралізації, зростаюча роль самоврядування сьогодні покладає на лідерів громад значний рівень відповідальності за розвиток. Зі зміненим адміністративно-територіальним устроєм, громади після місцевих виборів стають повноцінними суб’єктами управління. Саме громади несуть відповідальність за планування свого розвитку та добробут. Певен, сьогоднішній практикум допоможе місцевій владі отримати або ж освіжити свої знання, дізнатися необхідну інформацію, перейняти відповідний досвід, щоб забезпечити більшу конкурентоспроможність своїх громад».
Модератором заходу виступила регіональна консультантка Асоціації міст України з місцевого розвитку Лариса Оленковська. До практикуму також долучилися консультанти Миколаївського РВ АМУ з бюджетних питань і юридичних питань - Юлія Забродкіна та Лідія Віштал.
Експертка АМУ Лариса Оленковська наголосила: «Насправді ресурсів для місцевого розвитку в країні достатньо. Головне - щоб ми навчилися і розуміли, де, які саме ресурси і в який спосіб громади можуть їх використовувати на свою користь, для своїх територій».
Під час заходу учасники приділили увагу таким темам:
- система планувальних документів громади: методологія та практика;
- регламент внесення змін до планувальної документації;
- джерела додаткового фінансування місцевого економічного розвитку;
- додаткові можливості для органів місцевого самоврядування: переваги участі у розвиткових проектах;
- практика підготовки проєктів.
Презентаційні матеріали практикуму:
► Презентація «Як спланувати та забезпечити збільшення ресурсів громади на місцевий економічний розвиток» (ознайомитися)
На завершення практикуму модератор та спікери відповіли на питання, що цікавили представників громад.
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Миколаївського РВ АМУ:
АМУ пропонує добірку практикумів, лекцій та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування в нових умовах.