І.Парасюк: Сьогодні основний ресурс – це люди, які здатні створювати новий дорогий унікальний креативний продукт

11 / Грудень, 2020
9 грудня на порталі громадської організації «Інститут Просвіти» вийшла стаття директора проєкту «Пульс» Асоціації міст України Ігора Парасюка щодо Львівської громади, яка посіла п’яте місце серед інших міст в Україні за кількістю населених пунктів, які вдалося об’єднати.
І.Парасюк сказав, що сьогодні значно рентабельніше мати не 1000 га землі, а невеличке, проте дуже інноваційне виробництво. На жаль, той, хто лише вирощує і продає на базарі бульбу, створює мізерний ВВП. А той, хто робить з неї чипси, заробляє значно більше. Якщо ж ви навчитеся на основі цієї картоплі робити, скажімо, ліки чи косметику, то заробіток буде ще більшим. Землю як дуже важливий ресурс треба сприймати з точки зору «віддачі з гектара». Якщо на цих 1000 га виділити скромних 10 гектарів і побудувати, умовно кажучи, завод з виробництва ліків чи біодобавок, то на решті землі можна висадити парк. Бо ті 10 га вас не лише прогодують, а й збагатять. А картоплю завжди можна купити в іншої громади, яка не спромоглася виготовляти такі ліки. Це класика сучасної економічної теорії. Одне село не зможе це легко реалізувати, а великій громаді – під силу.
Об’єднання сіл у великі конкурентно спроможні громади – це таке собі перезавантаження українського села, яке, щоб вижити і процвітати, має навчитися думати і діяти категоріями інноваційного розвитку, - зауважив І.Парасюк
Директор проєкту «ПУЛЬС» наголосив, у наш час основним ресурсом будь-якої системи і громади є не дорогі вілли з басейнами, гектари землі для вирощування культур чи заводи, які останнім часом мають тенденцію швидко «переїжджати» в країни, де дуже дешева робоча сила і майже відсутні екологічні обмеження. Сьогодні основний ресурс – це люди, які здатні створювати новий дорогий унікальний креативний продукт. Вже не лише держави, а й міста «полюють» за такими людьми – достойними платниками податків. Тому виграє та громада, яка зробить ставку на людський ресурс, але водночас забезпечить цьому «ресурсу» достойні умови проживання та якісні послуги.
Повне інтерв’ю доступне за посиланням

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)