Онлайн-практикум Херсонського РВ АМУ щодо формування системи освіти в громаді +ВІДЕО

03 / Грудень, 2020
3 грудня у Херсонському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Формування та організація роботи системи освіти в громаді». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Херсонського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон".
Учасники: представники органів місцевого самоврядування, новообрані голови громад, фахівці профільних структурних підрозділів.
Відкрила роботу практикуму виконавча директорка Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська. Вона наголосила на важливості питання для освітніх управлінців та голів громад, які наразі формують структурні підрозділи з управління освітою. Також виконавча директорка звернула увагу на питаннях статусу, повноважень і структури органів управління освітою у громадах та тому, як допомогти громадам пройти цей непростий шлях.
Модератором заходу виступила експертка з реалізації освітніх проєктів, спрямованих на забезпечення якості шкільної освіти, заслужений працівник освіти України Ніна Левенець.
Під час практикуму були розглянуті особливості формування освітньої мережі в умовах чинного законодавства, моделювання органів управління освітою та запровадження конкретних моделей фінансування освітніх закладів.
Оскільки після місцевих виборів органи місцевого самоврядування отримали нові повноваження (в тому числі щодо управління освітою), постає проблема створення органу управління освітою з відповідним статусом, повноваженнями і структурою. Як зауважували спікери, це питання складне й залежить від багатьох факторів, адже кожен орган місцевого самоврядування має власну організаційну структуру, на формування якої впливають визначені законодавством повноваження, чисельність населення громади, її фінансова та кадрова спроможність, кількість закладів освіти. Таким чином, орган управління освітою може відрізнятися за назвою, кількістю штату працівників, наявністю додаткових служб.
Зокрема, законодавство надає органам місцевого самоврядування право не тільки визначати організацію такого органу, але й шляхи організації менеджменту сферою освіти в цілому: від створення власного органу управління освітою до формування спільного органу для кількох територіальних громад (на підставі міжмуніципального співробітництва).
На заході також обговорювалося яким чином зберегти рівень навчального закладу, зважаючи на наповнюваність класів, як призначаються і звільняються керівники на посаду, хто розробляє та затверджує положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради у сфері освіти. Окрема увага була приділена створенню органу управління освітою зі статусом юридичної особи, необхідності правильно організувати фінансове та бухгалтерське обслуговування закладів освіти, визначенню розпорядника коштів освітньої субвенції.
Крім того, модератор розповіла про організацію дистанційної роботи під час карантину, початок тестування сучасних програм як інструментів дистанційного навчання.
На завершення заходу спікери відповіли на запитання, що цікавили представників громад.
 
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Херсонського РВ АМУ:
 


АМУ пропонує добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)