09 / Листопад, 2020
7-8 листопада відбувся форум «Re:Open Zakarpattia». Дводенний захід став платформою ідей і рішень щодо розвитку Закарпатської області.  
Організатор - ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Учасники -  народні депутати, міністри, представники сфери культури та туризму, науковці, експерти з розвитку місцевого самоврядування.
Мета форуму - привернути увагу до унікального мультикультурного регіону України в центрі Європи, відкрити його заново для всієї країни та світу, а також згенерувати ідеї для майбутніх рішень, щоб перетворити Закарпаття на нову історію успіху.
«Re:Open Zakarpattia» – це незалежний дискусійний майданчик, який був створений для відвертої розмови офлайн та онлайн, щоб об’єднати якомога більше тих, хто розробляє та ухвалює рішення щодо розвитку Закарпаття, або впливає на цей процес.
Асоціацію міст України на форумі представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він наголосив на важливості даного заходу і збереженні здобутків децентралізації для кожної громади, а також окремо зупинився на питанні звільнення Укрзалізниці від оподаткування.
Асоціація міст України наголошує, що для кожної громади Закарпаття втрати від неотримання плати за землю залізниць складуть десятки мільйонів. Важливо цього не допустити. Адже несправедливо за рахунок місцевого самоврядування рятувати корпоратизовані компанії, - сказав О.Слобожан
► Нагадаємо, АМУ категорично проти  звільнення АТ «Укрзалізниця» від сплати земельного податку (читати більше).
 
Також Виконавчий директор АМУ підкреслив, що пройшов лише перший етап бюджетної децентралізації і де-факто змінена тільки формула перерозподілу ресурсів. Однак, щодо інструментів і можливостей заробляння грошей громадами, Податковий кодекс ще не змінено. Він наголосив, що важливо зберегти на наступний рік зарахування акцизного податку на пальне до бюджетів місцевого самоврядування, адже скасування цього джерела доходів бюджетів громад з 1 січня 2021 року призведе до втрат 7.5 млрд грн.
 
  
 
 
Переглянути відео можна за посиланнями:

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)