05 / Листопад, 2020
5 листопада в Житомирському РВ АМУ відбувся онлайн-практикум на тему: «Життя громад після виборів: нові документи, інші правила, перші кроки у змінених статусах». Захід організований в рамках проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Захід транслювався у мережі Фейсбук на сторінці Житомирського РВ АМУ та акаунті "ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон.
Учасники: представники громад області.
Спікерами заходу виступили виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська і консультант з бюджетних питань АМУ у Житомирській області Сергій Гаращук.
Роботу практикуму відкрила виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська, яка зауважила, що тема заходу є актуальною, адже 25 жовтня відбулися перші місцеві вибори на новій територіальній основі. «Органи місцевого самоврядування отримали розширене коло повноважень, а відтак виникає більше організаційно-кадрових питань, щоб правильно провести реорганізацію та розпочати повноцінно працювати в умовах оновленого законодавства. Сподіваємося, що ви отримаєте відповіді на усі запитання» - підкреслила вона.
Виконавчий директор Житомирського РВ АМУ презентувала учасникам практикуму зразки напрацьованих документів, законодавчі підґрунтя кожного кроку органів місцевого самоврядування від оголошення результатів місцевих виборів, реєстрації депутатів до проведення першої сесії. Зокрема, були розглянуті такі питання: порядок обчислень скликань рад, примірний сценарій першої сесії місцевої ради, завдання, які має вирішити робоча група для підготовки першої сесії, порядок денний першого та другого пленарного засідання першої сесії ради, постійні комісії ради.
Окремо учасникам роз'яснили типові помилки, що зустрічаються на практиці для нових громад під час перших кроків після місцевих виборів.
Сергій Гаращук детальніше зупинився на чіткій організаційній структурі апарату ради та її виконавчого комітету, їх функціях та повноваженнях. Також спікери практикуму роз'яснили законодавчі зміни щодо інституту старост: хто може стати старостою, повноваження старост та дострокове їх припинення.
На завершення онлайн-заходу спікери відповіли на запитання, які глядачі надіслали у чаті та ставили у прямому ефірі.
Ознайомитися з матеріалами практикуму:
► Презентація «Життя громад після виборів: нові документи, інші правила, перші кроки у змінених статусах» (завантажити)
► Презентація «Інститут старост: зміни у виборчому законодавстві» (завантажити)
► Презентація «Як сформувати ефективну організаційну структуру виконавчих органів ради» (завантажити)
Пропонуємо переглянути відео онлайн-практикуму Житомирського РВ АМУ:
АМУ пропонує добірку навчальних матеріалів щодо місцевих виборів-2020 та добірку онлайн-курсів та вебінарів за тематикою діяльності органів місцевого самоврядування.