25 / Серпень, 2020
25 серпня Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у радіоефірі телеканалу «Київ». Розмова з ведучим була присвячена питанню гендерної рівності в Україні в контексті підготовки до Форуму гендерної рівності, який КМДА проводить 3 вересня 2020 року в місті Києві.
Олександр Слобожан наголосив, що Асоціація міст України як повноважний представник інтересів громад усвідомлює, що сьогодні неможливо уявити повноцінний розвиток громад без дотримання принципів гендерної рівності, які мають бути не тільки юридично визнаними, але й ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя. Також Виконавчий директор зупинився на питанні застосування гендерної рівності у політиці.
Зараз усі партії формують свої політичні списки відповідно до гендерних квот, які передбачені змінами до нового виборчого законодавства. Окремих роз’яснень щодо того , як саме формувати списки, окрім роз’яснень, які надала Асоціація міст України, на даний момент немає. І багато партій задається питанням: як правильно сформувати список відповідно до чинного законодавства. Так, у першій п’ятірці, другій, третій, четвертій і так до всього списку партії має бути 40% представників протилежної статі. Якщо ж гендерна квота не буде дотримана – партію не зареєструють, - сказав О.Слобожан
Також О.Слобожан окремо зупинився на Європейській хартії рівності жінок і чоловіків. Він зауважив, що успішний розвиток громад неможливий без справедливого доступу до ресурсів і реалізації можливостей усіма членами територіальної громади. Тому, саме Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад стала практичним інструментом реалізації політики рівності на місцевому рівні. Асоціація міст України як офіційний партнер Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) з питань впровадження Хартії з 2018 року започаткувала кампанію з підготовки міст-членів АМУ до підписання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, і вже станом на сьогодні відповідне рішення про приєднання Хартії прийняло вже понад 80 органів місцевого самоврядування. Гендерна рівність – це невід’ємна цінність сучасного, демократичного та гармонійного суспільства.
Пропонуємо переглянути повне відео: