01 / Квітень, 2020
Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.
м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька областьПонад 1,5 млн грн на боротьбу із поширенням COVID-19
З місцевого бюджету влада Кам'янець-Подільського виділила понад 1,5 млн грн на заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції у місті.
Також фінансово підтримують громаду місцеві підприємці та благодійники.
Вже вдалося закупити спецодяг, дезінфікуючі засоби, обладнання для лікарень.
Гніздичівська ОТГ, Львівська область«Гаряча лінія» та пункти збору допомоги
На території Гніздичівської громади впроваджено роботу «гарячої лінії» для допомоги соціально-незахищеним верствам населення у період карантину.
Також організовано пункти збору продуктів тривалого зберігання, медичних засобів і засобів особистої гігієни для формування пакетів допомоги першої необхідності з метою забезпечення ними, жителів громади, які опинилися в кризовій ситуації. Такі пункти облаштовано в смт Гніздичів та старостатах сіл Руда, Лівчиці, Облазниця.
Чуднівська ОТГ, Житомирська областьЗасоби індивідуального захисту замість авто
За пропозицією в.о.Чуднівського міського голови Сергія Костякова кошти, що передбачалися на придбання автомобіля для міської ради в сумі 520 тис. грн, спрямовано на медичні заклади міста для придбання засобів індивідуального захисту хворих та медичного персоналу, матеріалів та обладнання, проведення профілактичних та протиепідемічних заходів з попередження, виявлення та лікування гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.
м.Ковель, Волинська областьРоботу апаратів ШВЛ забезпечуватиме киснева станція
Ковельські медики за підтримки місцевої влади посилено працюють над створенням відповідних умов для прийому хворих із підозрою на COVID-19.
У Ковельському міськрайонному територіальному медичному об'єднанні є 12 апаратів штучної вентиляції легень. Зараз Ковельське МТМО проводить закупівлю нових апаратів ШВЛ та пересувного рентгенівського діагностичного апарата для швидкого виявлення пневмонії.
Крім того, з резервного фонду місцевого бюджету виділено понад 1 млн грн на ще один апарат ШВЛ та медикаменти, дезінфікуючі препарати, засоби індивідуального захисту, тести та інші необхідні матеріали для надання меддопомоги хворим, які відповідають випадку 2019-nCoV.
Ковельська лікарня має сучасну кисневу станцію, яку придбали за кошти міського бюджету ще у грудні 2017 року. Її потужність – 75 літрів на годину. Кисень надходить автоматизовано, забезпечуючи роботу апаратів ШВЛ, а комп'ютеризована система відстежує роботу кисневої станції онлайн.
Новобузька ОТГ, Миколаївська областьКошти для центральної лікарні
На позачерговій сесії Новобузької міської ради було прийнято рішення про внесення змін до видаткової частини бюджету по передачі субвенції до районного бюджету на придбання медичного обладнання та спецодягу для медиків КНП «Новобузька центральна лікарня», оскільки саме ця лікарня прийматиме хворих на COVID-19.
Для надання якісної медичної допомоги жителям громади було виділено 84 тис.грн, для придбання спеціального захисного одягу та взуття - 27 тис. грн, для придбання захисних костюмів для КНП «Новобузький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» - 10 тис. грн, для оплати пільгових рецептів - 56 тис. грн. Загальна сума склала 177 тис. грн.
м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область24 апарати штучної вентиляції легенів
Кривий Ріг має 106 апаратів ШВЛ у своєму медичному арсеналі. Розуміючи, як швидко поширюється хвороба, місцева влада терміново виділила кошти з міського бюджету на придбання ще 24 сучасних апаратів.
«Місто виділило гроші. Ми всі розуміємо, що такі апарати - єдина запорука порятунку хворих. Тому закуповуємо ще 24 апарати. Але це дуже складно зробити в нинішніх умовах, адже гостру потребу в таких апаратах відчувають усі країни світу. Поставки у виробників розписані наперед. Знайшли виробників таких апаратів аж у Лондоні і сконстатували з ними. Упевнений, що питання придбання і постачання таких апаратів в Кривий Ріг буде вирішене позитивно», - повідомив Криворізький міський голова Юрій Вілкул.
Луцька громада3D-клапани до апаратів ШВЛ
У Луцьку місцеву владу та медиків у боротьбі з коронавірусом підтримують і приватні підприємці. Так, студія 3D-друку почала виготовляти 3D-клапани до апаратів ШВЛ, каркаси для захисних масок та щитки для медпрацівників. Центр тривимірних технологій із початком карантину перепрофілювався і замість рекламного друку виготовляє речі, що допоможуть подолати поширення COVID-19.
Ідею підприємець запозичив у фахівців із Італії та приєнався до Міжнародної спільноти інженерів по боротьбі із коронавірусом «Сovid-makers». У 3D-каркас під маску можна закріпляти будь-який матеріал – спеціальний фільтрувальний чи марлеву пов'язку, і цього вистачить на дві години. За допомогою 3D-клапанів до апарату ШВЛ можна підключити двох пацієнтів. Крім того, у студії виготовляються захисні щитки для медиків. 1000 таких щитків вже безкоштовно роздано у волинських медзакладах.
м. ЧернігівМаски для медиків шиють вчителі та майстри училища
Місцева влада у співпраці з освітянами організували пошиття масок для медиків на базі Чернігівського училища побутового обслуговування. До пошиття масок долучилися майстри виробничого навчання училища, яким допомагають вчителі праці з кількох чернігівських шкіл.
Усього тут відшивають засоби захисту більше 20 педагогів. Вже готові чотири тисячі масок, планують пошити ще мінімум тисячу.
Марлевий матеріал для масок і вимоги по кількості шарів надали медики. Зараз тут шиють шестишарові маски з медичної марлі, а також тришарові з використанням тканини бязь, які мають кишеню для змінних фільтруючих вставок.
м.Сміла, Черкаська областьВиділено кошти на апарати ШВЛ
На позачерговій сесії Смілянської міської ради депутати виділили 1 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів.
Медобладнання придбано через систему Прозоро у вітчизняного виробника.
Також один апарат міська лікарня отримала з області. Разом таких апаратів у лікарні буде 6 штук.