06 / Березень, 2020
6 березня учасники Національного прес-клубу відвідали інноваційні об’єкти міста Києва. Захід організованого у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID. Про перший день роботи прес-клубу читайте тут і тут.
Перша група журналістів відвідала Єдиний ситуаційний центр моніторингу роботи транспорту, який розташований у приміщенні комунальної корпорації «Київавтодор».
Працює центр з грудня 2018 року, був розроблений фахівцями Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій за участю комунальної корпорації «Київавтодор».
Завдяки ситуаційному центру контролюється виникнення надзвичайних ситуацій (ДТП, аварії на мережах, погіршення погодних умов тощо) та здійснюється оперативний їх супровід. Так, можна коригувати транспортні потоки, інтервали і маршрути руху громадського транспорту, роботу дорожньої служби, якщо це потребує вирішення ситуації.
Також ситуаційний центр дає можливість системно контролювати підприємства дорожньо-транспортного комплексу міста і підвищувати ефективність їх роботи.
Представники регіональних ЗМІ поставили запитання першому заступнику генерального директора комунальної корпорації «Київавтодор» Гуземі Володимиру, записали коментарі та зробили фото.
Друга група представників медіа ознайомилась з діяльністю Центру обробки даних, відкритий в рамках проєкту «Безпечне місто» і знаходиться на базі комунального підприємства «Інформатика». Ознайомчу екскурсію Центром провів Микола Пихтін, в.о. генерального директора КП «Інформатика». Він пояснив структуру функціонування такої системи, на прикладах демонструючи її оперативну роботу.
Програма включає використання Комплексної системи відеоспостереження та налічує майже 7000 камер. Застосована техніка має широкі функціональні можливості: розпізнавання номерних знаків, детекція облич, оглядові камери, роботизовані, панорамні, камери з аналітикою трафіка дорожнього руху та фіксацією швидкості. Спільно з Нацполіцією було розроблено та погоджено перелік локацій, технічні завдання камер для системи відеоспостереження міста. Техніку встановлено у місцях великої концентрації людей та навчальних закладах. Паралельно для забезпечення сталої роботи комплексної системи відеоспостереження столиці проводиться робота з оновлення застарілої техніки. Камери підключені до Центру обробки даних, що дозволяє спостерігати за ситуацією в онлайн-режимі. Дані з камер передаються на сервер, де зберігаються протягом 30 днів.
Окремо про етапи впровадження цієї системи та ідею відкритого міського бюджету розповів депутат Київської міської ради, голова Постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.
«Зараз я чудово бачу, що кошти бюджету міста Києва витрачені недарма, вони працюють на киян. Ми бачимо велику, чітко відлагоджену систему, яка дійсно працює», - зазначив він, підсумовуючи екскурсію Центром обробки даних.