Названо 25 перших ОТГ, які отримають підтримку проекту DOBRE

26 / Жовтень, 2016

Названо 25 перших об'єднаних громад, які отримають підтримку проекту USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

Серед обраних громад - по шість з Тернопільської та Дніпропетровської областей, чотири з Івано-Франківської, по три з Миколаївської та Херсонської областей, дві з Харківської та одна з Кіровоградської області. А саме:

4 міські громади

Апостолівська міська громада (Дніпропетровська)
Мереф'янська міська громада (Харківська)
Бобринецька міська громада (Кіровоградська)
Баштанська міська громада (Миколаївська)

11 селищних громад

Покровська селищна громада (Дніпропетровська)
Слобожанська селищна громада (Дніпропетровська)
Царичанська селищна громада (Дніпропетровська)
Печеніжинська селищна громада (Івано-Франківська)
Роганська селищна громада (Харківська)
Асканія-Нова селищна громада (Херсонська)
Олександрівська селищна громада (Миколаївська)
Гусятинська селищна громада (Тернопільська)
Заводська селищна громада (Тернопільська)
Микулинецька селищна громада (Тернопільська)
Скала-Подільська селищна громада (Тернопільська)

10 сільських громад

Могилівська сільська громада (Дніпропетровська)
Новоолександрівська сільська громада (Дніпропетровська)
Білоберізька сільська громада (Івано-Франківська)
Старобогородчанська сільська громада (Івано-Франківська)
Верхнянська сільська громада (Івано-Франківська)
Музиківська сільська громада (Херсонська)
Кочубеївська сільська громада (Херсонська)
Прибужанівська сільська громада (Миколаївська)
Байковецька сільська громада (Тернопільська)
Іванівська сільська громада (Тернопільська)

Ефективність, прозорість та підзвітність органів місцевого самоврядування перед громадами сприятиме якості їхнього управління. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) Агентства США з міжнародного розвитку USAID 25 жотвня. "Що сьогодні потрібно робити? Більше навчати і допомагати об'єднаним громадам, органам місцевого самоврядування бути ефективними, бути якісними, бути підзвітними, прозорими. Це буде запорукою вашого успіху. Вважаю, що іншого шляху у країни немає", - заявив Володимир Гройсман.

Голова Уряду наголосив, що у рамках децентралізації і реформи місцевого самоврядування було створено умови, які дали можливість на кожному рівні своєї влади ефективно вирішувати свої питання. "Не може центральна влада вирішувати, де яку дорогу будувати, а де який будинок ремонтувати. Це питання має вирішуватися і бути профінансоване на місцевому рівні", - зазначив він. У цьому контексті Прем’єр-міністр наголосив, що у рамках фінансової децентралізації була повністю змінена бюджетна система країни та створені інструменти фінансової самодостатності місцевої влади.

На думку Володимира Гройсмана, важливе розмежування повноважень влади на різних рівнях, що передбачено у концепції реформи місцевого самоврядування. Так, Кабінет Міністрів України має концентруватися на загальнонаціональних питаннях, державній політиці, а органи місцевого самоврядування на рівні областей, районів, громад мають займатися своїми компетенціями. Разом з тим, Прем’єр-міністр наголосив, що сьогодні потрібно надавати новий імпульс і динаміку реформі з децентралізації влади. "Ми не можемо діяти на тому запасі, який створили у 2014 році. Треба нові інструменти, нові рішення, треба йти вперед", - наголосив Прем’єр-міністр. "У цій моделі є успіх. Сама така побудова взаємодії місцевого самоврядування і центральних органів влади забезпечить успіх, якісний економічний розвиток, якісні послуги", - наголосив Голова Уряду, говорячи про реформу з децентралізації.

Уряд вирішує питання пришвидшення процесу об'єднання територіальних громад в тих областях, що демонструють найгірші у країні показники. Коментуючи питання, чому Харківська, Київська та Закарпатська області мають найменшу в Україні кількість об'єднаних територіальних громад, Голова Уряду зауважив: "Це, напевно, такий двосторонній рух, де, з одного боку, не вистачає місцевого лідерства, а з іншого боку, можливо, на рівні районів немає розуміння необхідності процесу".

Говорячи про Закарпатську область, Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд займається питанням цього регіону і докладає зусиль для того, щоби допомогти закарпатським громадам об'єднатися. "Вважаю, що ніхто не має права цьому перешкоджати", - підкреслив він. Також буде зрушена з місця ситуація у Харківській області, зазначив Володимир Гройсман. Прем’єр-міністр навів приклад Тернопільської області, що є лідером з об'єднання територіальних громад. Він нагадав, що під час його головування у Верховній Раді Парламент був змушений приймати окремі зміни до закону, щоби дозволити вибори у таких громадах. За його словами, обласна рада пригнічувала процес об'єднання громад. "Я розглядаю ці питання як виклик для нас більш ретельно займатися цими регіонами для того, щоб дати можливості їм бути успішними", - зазначив Голова Уряду.

Володимир Гройсман зауважив, що сьогодні між областями є конкуренція, що буде посилюватися. Сильнішими у такій конкуренції будуть ті області, які мають більшість самодостатніх громад, що отримали збільшені бюджети, можливості і повноваження. "Звісно, ті, хто є лідерами, будуть перемагати і в економічному плані, і в якості життя людей", - зауважив Володимир Гройсман.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)